trilli.pl

Blog dla kobiet

Materac kokosowy
Zdrowie

Materac kokosowy dla zdrowego snu

Zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Aby zwiększyć sobie komfort odpoczynku, warto zainwestować w wysokiej jakości materac, najlepiej taki, który wykazuje właściwości prozdrowotne. Do tego typu produktów z całą pewnością można zaliczyć materace kokosowe, które wpłyną korzystnie na jakość naszego snu.

Jak powstają materace kokosowe

Materace kokosowe to produkty, do których stworzenia wykorzystano naturalną matę, wytworzoną z włókien kokosowych. Skorupę orzecha kokosowego poddaje się licznym testom, następnie prasuje się ją oraz lateksuje, uzyskując w ten sposób doskonale przygotowane włókna. Połączenie maty kokosowej ze sprężynami lub pianką, a w niektórych przypadkach z obydwoma tymi elementami jednocześnie, tworzy całość odporną na odkształcenia i zapewniającą użytkownikom wygodę podczas snu.

Materace kokosowe – czym się charakteryzują 

Podstawową i zarazem najbardziej cenioną przez użytkowników cechą, jaka charakteryzuje materace kokosowe, jest ich hipoalergiczność. Naturalne włókna użyte do produkcji maty, znacznie ograniczają rozwój bakterii i grzybów. Zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza w całym materacu, ograniczają one gromadzenie się wilgoci pomiędzy poszczególnymi warstwami materaca. Zapobiegają tym samym powstawaniu niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów.

Kolejną cechą materacy kokosowych, o której należy wspomnieć, jest ich podwyższona twardość. Dzięki wzmocnionej za pomocą maty kokosowej strukturze, materac tego typu nie ulega tak łatwo odkształceniom, pozwalając cieszyć się wygodą przez dłuższy czas. Ponadto twardsza nawierzchnia wpływa korzystnie na stabilność osoby śpiącej. Równomiernie podpiera ona bowiem sylwetkę, pomagając zapobiegać bólom pleców, czy nawet wadom postawy.

Dla kogo materace kokosowe

Materace kokosowe to produkty najczęściej wybierane przez osoby, które preferują twardsze, bardziej stabilne nawierzchnie podczas snu. Ta właściwość sprawia również, że są one idealne dla osób, borykających się z wadami kręgosłupa czy odczuwających częste bóle tych okolic ciała. Stabilizując ciało podczas snu, zapewniają lepsze samopoczucie także w ciągu dnia.

Produkty zawierające w sobie matę kokosową są także idealne dla osób cierpiących z powodu alergii. Dzięki swoim właściwościom antyalergicznym i przeciwgrzybiczym, pomagają zmniejszać dolegliwości związane z alergią. Przyczyniają się tym samym do poprawy jakości odpoczynku osoby korzystającej z materaca.

Warto też wspomnieć, że maty z włókien kokosowych wykorzystywane są także w produkcji materacy do łóżeczek dziecięcych. Zaleca się je dla niemowląt nawet od pierwszych dni życia. Właściwości ograniczające rozwój bakterii, zwiększają bezpieczeństwo małego człowieka. Z kolei utwardzona za pomocą maty kokosowej struktura, korzystnie wpływa na intensywnie rozwijający się układ kostny.

Materace kokosowe – zdrowy sen i lepsze samopoczucie

Jeżeli zależy nam, aby sen przynosił nam rzeczywisty odpoczynek, warto wziąć pod uwagę zakup materaca kokosowego. Jest to produkt, który korzystnie wpłynie na nasze zdrowie na różnych płaszczyznach. Z jednej strony poprawi kondycję kręgosłupa i pomoże walczyć z ewentualnymi wadami postawy. Z drugiej zaś strony, pomoże zmniejszać objawy alergii, co bezpośrednio wpłynie na istotną poprawę jakości naszego snu.