trilli.pl

Blog dla kobiet

kolagen do picia
Zdrowie

Korzyści płynące z picia kolagenu

Wiele osób patrzy z obrzydzeniem na galart zrobiony z gotowanych nóżek świńskich lub kurzych, ale jest to skarbnica naturalnego kolagenu. W żelatynie znajduje się go mnóstwo, dlatego zjadanie galaretek będzie dobrym pomysłem. Jest też szereg suplementów diety z kolagenem, dzięki czemu można wygodnie i skutecznie dostarczyć organizmowi tego cennego białka. Stosunkowo mało osób zdaje sobie sprawę z licznych korzyści płynących ze spożywania kolagenu, więc pora nadrobić zaległości i poszerzyć swoją wiedzę. Kolagen stoi na straży pięknego wyglądu i zdrowia, dlatego czas najwyższy włączyć go na stałe do swojego menu.

Dlaczego warto sięgać po kolagen do picia?

Jeśli ktoś chce w naturalny i skuteczny sposób poprawić swój wygląd, pozbyć się niedoskonałości, to powinien wzbogacić swój jadłospis o kolagen. Spłyca on zarówno zmarszczki, jak i blizny, przyspiesza gojenie ran, stymuluje procesy regeneracyjne. Pomaga przywrócić skórze elastyczność i jędrność. Wzmacnia mięśnie, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, obniża ryzyko występowania kontuzji. Za pomocą kolagenu możliwe jest poprawienie zdrowia i sprawności stawów. Uelastycznia połączenia kostne, dzięki czemu łatwiej się poruszać Niweluje też stany zapalne, przeciwdziała bolesności stawów i strzykaniu w nich. Jako że kolagen jest białkiem, to spożywanie go zapewnia uczucie sytości na długi czas, co z kolei zapobiega wilczym napadom głodu i sięganiu po kaloryczne przekąski. Warto wobec tego zwiększyć podaż kolagenu w przypadku zmagania się z nadwagą lub otyłością. Sprawdzi się już z samego rana, warto spożyć go na śniadanie, aby wytrzymać bezproblemowo do następnego posiłku bez wrzucania czegoś na ząb w międzyczasie. Kolagen stabilizuje poziom glukozy we krwi, co ułatwia niepodjadanie.

Czego można oczekiwać po suplementacji kolagenem?

Suplementacja kolagenem jest niezwykle prosta, w formie płynnej świetnie się przyswaja. Warto go spożywać, jeśli chce się mieć dobry wzrok. Nie brakuje nawet badań naukowych, które potwierdzają zbawienny wpływ tego białka na narząd wzroku. Zwiększa on sprawność rogówki oka, przy systematycznej suplementacji można nawet spodziewać się poprawy wzroku. Kolagen działa ochronnie na układ krwionośny, zapobiega odkładaniu się tłuszczu w tętnicach i pomaga go z nich uwolnić. Do zalet zaliczyć można też normalizację ciśnienia tętniczego krwi i usprawnienie przepływu krwi. Kolagen ma zbawienny wpływ na ściany komórkowe, uczestniczy w tworzeniu tkanki łącznej, uszczelnia wyściółkę przewodu pokarmowego. Jest niezwykle pomocny w przypadku różnych dolegliwości ze strony jelit, zwiększa też w nich absorpcję wody. Kolagen stymuluje nawet procesy regeneracyjne wątroby. Wzmacnia paznokcie, włosy i zęby. Zmniejsza problem z łysieniem, odżywia komórki mięśniowe, pobudza metabolizm, dostarcza energię do komórek. Kolejną zaletą przyjmowania kolagenu w płynie jest obniżenie poziomu wolnych rodników w komórkach, które odpowiadają za starzenie się organizmu. Wpływa też na układ nerwowy, przeciwdziała stanom lękowym i zaburzeniom snu, niweluje napięcie, poprawia koncentrację. Kolagen wzmacnia też układ odpornościowy i poprawia libido.