trilli.pl

Blog dla kobiet

Zmiana koloru włosów
Zdrowie

Zmiana koloru włosów na blond. Czy to dobry pomysł?

Istnieje pewien stereotyp, który mówi, że mężczyźni wolą blondynki. Przekonanie to co prawda wiąże się mocno z modą i historią popkultury, ponieważ zarówno projektanci mody, jak i twórcy Hollywood promowali kobiety z blond włosami jako symbol urody i seksapilu. Nic więc dziwnego, że blond włosy wciąż cieszą się taką popularnością. Ale czy każdemu taki odcień pasuje? Czy zmiana koloru na chłodny blond to dobry pomysł? Sprawdź!

Jak dobrać kolor włosów do urody?

Najlepiej przeprowadzić szybki test. Zmyj makijaż i stań w dobrze oświetlonym miejscu. Niech to jednak będzie naturalne światło. Teraz weź koszulki w dwóch różnych kolorach – niebieską lub zieloną i czerwoną bądź pomarańczową. Stojąc przed lustrem, przyłóż najpierw bluzkę w chłodnym odcieniu, a później tę w ciepłym. Zwróć uwagę, w którym jest Ci bardziej do twarzy. Jeśli z pierwszą wyglądasz lepiej, masz chłodną karnację, jeśli z drugą, masz ciepłą.

Teraz przyjrzyj się dobrze kolorowi oczu, jeśli są zielone, to jaki mają odcień. Czy są raczej jasne, czy ciemne. Jeśli są brązowe, to znowu – czy mają ciepły odcień, czy jednak chłodny? Wszystko to pomoże Ci dobrać odpowiedni odcień blondu do typu urody.

Komu pasują blond włosy?

Istnieją różne odcienie blondu i każdy z nich jest odpowiednie dla innego typu urody. Na przykład miodowy blond świetnie współgra z urodą osoby o ciepłym odcieniu skóry z piwnymi, zielonymi lub brązowymi oczami. Jasny blond z kolei dobrze wygląda u osoby z jasną, wręcz porcelanową cerą i niebieskimi, szarymi lub jasnymi zielonymi oczami. A dla kogo chłodny blond? Chłodny blond często tworzy piękny kontrast z ciepłym odcieniem skóry. Jeśli masz skórę o złotych lub oliwkowych tonach, chłodny blond może podkreślić jej naturalny blask. Będzie też idealnie współgrał z jasnym kolorem oczu, gdyż podkreśli ich intensywność.

Kolor włosów a kształt twarzy

Musisz też wiedzieć, że kolor włosów może mieć znaczący wpływ na optyczne wrażenie kształtu twarzy. A to oznacza, że nie każdy będzie dobrze wyglądał w jasnych włosach. Do twarzy owalnej pasuje właściwie każdy odcień włosów, ale już do twarzy okrągłej ciemny, gdyż ją optycznie wysmukli.

Aby zmiękczyć ostre rysy twarzy kwadratowej, możesz wybrać jasne odcienie blondu. Pomogą stworzyć delikatny kontrast, dzięki czemu twarz będzie wyglądała na bardziej miękka. Jasne odcienie blondu mogą również pomóc w stworzeniu wrażenia większej objętości w okolicach czoła przy twarzy prostokątnej.

Jaki kolor włosów ostatecznie wybrać?

Przede wszystkim kieruj się swoimi osobistymi preferencjami. Kolor włosów musi pasować Tobie, a to oznacza, że masz się w nim czuć po prostu dobrze. Nie może odbierać Ci pewności siebie, czy sprawiać, że będziesz czuła się przytłoczona. Jeśli nie masz pewności, czy wybrany kolor będzie Ci pasował, kup szampon koloryzujący, który zmyje się po kilku myciach i zrób eksperyment. Jeśli się okaże, że wymarzony platynowy blond nie koniecznie współgra z Twoją urodą, będziesz mogła zdecydować się na inny odcień.

Pamiętaj również, że jeśli kolor mocno będzie się różnił od Twojego naturalnego, będziesz musiała dość często farbować odrosty. Jeśli nie masz na to czasu, lepiej od razu wybierz kolor zbliżony do Twojego naturalnego, by zmiany były najmniej widoczne.

Artykuł sponsorowany