trilli.pl

Blog dla kobiet

kosmetyki dla noworodka
Zdrowie

Odpowiednie kosmetyki dla malucha

Delikatna dziecięca skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Nie warto jednak inwestować w całą szafę kosmetyków, które według producentów są najlepsze dla maluszków.

Noworodki w trakcie swoich pierwszych dni życia nie potrzebują wielu specyfików do ciała, jednak należy zadbać, aby w domu nie brakowało odpowiedniego kremu na odparzenia, delikatnego płynu do kąpieli i balsamu po kąpieli oraz nawilżanych chusteczek.
Aby wybór kosmetyków był odpowiedni, należy zwrócić uwagę na ich skład. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Skład powinien zawierać bardzo mało składników. Witaminy, składniki roślinne, ekstrakty i organiczne oleje są substancjami, które zadbają o małe ciałko nie uczulając go i nie powodując podrażnień. Warto zwrócić uwagę, czy kupowane kosmetyki dla noworodka posiadają atest, będzie to dowód na to, iż są w 100% bezpieczne.
Niestety, wiele produktów dostępnych na rynku, poza składnikami bezpiecznymi, posiada w swoim składzie substancje szkodliwe, które mogą narazić skórę niemowlęcia na podrażnienia. Skład kosmetyków dla dzieci absolutnie nie powinien zawierać:
– parabenów
– SLS
– PEG i PPG
– filtrów
– oleju mineralnego
– phenoxyethanolu
– triethanolamine (TEA)
Stosowanie tego typu specyfików może doprowadzić nie tylko do podrażnienia skóry czy reakcji alergicznych, ale wpływa również negatywnie na funkcjonowanie układu hormonalnego. Niewyobrażalne jest to, że w kosmetykach dla maluchów znajdują się środki kancerogenne, które przyczyniają się do zmian w materiale genetycznym oraz mogą prowadzić do chorób nowotworowych.

mamine.pl