trilli.pl

Blog dla kobiet

co na obiad dla dzieci
Zdrowie

Ugotowanie obiadu to tylko połowa sukcesu

Obowiązki domowe to nie tylko pranie, sprzątanie, organizacja czasu, nauka, zakupy i gotowanie. Każdego dnia musimy także planować posiłki zarówno dla siebie, jak i dla rodziny. Kogo z nas nie zaskakuje czasem pytanie: co na obiad? I jeszcze trudniejsze: co na obiad dla dzieci?
Jako dorośli niejednokrotnie mamy mocno utrwalone preferencje żywieniowe o dość szerokim zakresie. Z reguły nie boimy się próbować nowych smaków. W przypadku naszych pociech sprawa nie jest już tak oczywista. Niejedno dziecko mogłoby każdego dnia na obiad zjadać frytki, naleśniki na słodko lub racuchy.
Nasza rola jako dorosłych polega jednak na dbaniu o różnorodną dietę naszych pociech. Staramy się urozmaicać posiłki, dbać o odpowiednie proporcje składników, przemycać warzywa.
Niejednokrotnie jednak trudniejszym wyzwaniem niż samo gotowanie jest właśnie odpowiedź na pytanie: co na obiad dla dzieci?
Możemy czerpać inspiracje ze stron internetowych lub blogów o gotowaniu, możemy podpytywać znajomych rodziców, możemy próbować naśladować jadłospis szkolno/przedszkolny (o ile oczywiście dziecko go lubi).
Jednak i tak ostateczny werdykt co do naszej propozycji zapada w momencie podania talerza z posiłkiem na stół. Czy obiad będzie przyjemnością, czy nie obędzie się bez marudzenia?
Gotujmy kolorowo, różnorodnie, szukajmy inspiracji, pytajmy zarówno dziecko, jak i innych rodziców. Twórzmy katalog potraw zdrowych i lubianych przez dziecko aby w razie pustki w głowie móc do niego sięgnąć i szybko wylosować odpowiedź na pytanie: co na obiad dla dzieci?

boboline.pl