trilli.pl

Blog dla kobiet

zakupy z dostawą
Lifestyle

Zakupy z dostawą do domu – dlaczego wciąż zyskują na popularności?

Już od jakiegoś czasu usługa, jaką jest dostawa zakupów do domu, cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Od czasów pandemii, zakupy z dowozem obejmują również artykuły spożywcze. Dziś niektóre osoby w ogóle nie odwiedzają sklepów stacjonarnych.

Zakupy w sieci

W Polsce i na świecie internet towarzyszy człowiekowi już od ponad 20 lat. Przez ten czas większość biznesów przeniosła się częściowo lub całkowicie do sieci lub powstała w niej. Obecnie każdego dnia konsumenci wykonują zakupy bez wychodzenia z domu. Niemal każdy sklep internetowych i wiele punktów stacjonarnych zapewnia taką usługę jak zakupy z dostawą do domu. Można zamawiać np. ubrania, obuwie, produkty dla zwierząt, kosmetyki, artykuły do domu, elektronikę, zabawki, a nawet artykuły spożywcze. Dlaczego zakupy z dowozem są tak chętnie wybierane przez konsumentów?

Oszczędność czasu

Dostawa zakupów do domu pozwala zaoszczędzić czas. Według statystyk, Polacy odwiedzają sklepy nawet kilka razy w tygodniu. Wśród ankietowanych znalazły się także osoby, które robią to codziennie. Sporo czasu poświęca się nie tylko w sklepie, ale i na podróż do punktu sprzedaży i do domu. Czas „marnuje się” również na spacerowaniu między półkami – w końcu każdy produkt należy znaleźć samodzielnie, a te często zmieniają swoje miejsca. Im większy sklep, tym więcej czasu potrzeba, aby znaleźć konkretną rzecz. Artykuły tylko przez chwilę mają swoje stałe miejsca, od czasu do czasu pracownicy przedstawiają je, aby konsumenci dłużej pozostali w sklepie i trafiali do działów, które normalnie omijają. Tym sposobem klienci kupują rzeczy, po które nie przyszli. Jak już wspomniano wyżej – przeciętna osoba spędza w sklepach do kilkunastu godzin w tygodniu. Zakupy online z dostawą do domu pozwalają ten czas zaoszczędzić. Aby zamówić coś z sieci, wystarczy przy pomocy komputera bądź telefonu komórkowego wrzucić produkty do wirtualnego koszyka, wypełnić dane adresowe, a następnie poczekać na kuriera. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na odpoczynek, rozmowy z bliskimi czy hobby.

Sklepy z dostawą do domu – oszczędność energii

Zakupy spożywcze z dostawą do domu, oraz wszelkie inne, pozwalają także zaoszczędzić energię i uniknąć niepotrzebnego stresu. Kiedy robi się zakupy w punkcie stacjonarnym, należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami, do których można zaliczyć dużą liczbę klientów (zwłaszcza kiedy pracuje się w godzinach 8-16 i do sklepu jeździ się późnym popołudniem lub w sobotę), długie kolejki do kas, brak miejsc parkingowych, noszenie ciężkich toreb. Można jednak tego wszystkiego uniknąć, gdy wybierze się zakupy online z dostawą do domu. W takim wypadku wystarczy otworzyć drzwi kurierowi, a później odłożyć zakupiony towar do lodówki lub na półkę. Sklepy z dostawą do domu w ten sposób umożliwiają unikać stresujących i nieprzyjemnych sytuacji, a także zaoszczędzić sporo energii na inne aktywności. Zamawiając zakupy do domu nie trzeba długo stać w kolejce, przepychać się wśród grupy klientów czy też złościć się, kiedy okazuje się, że produkt, po których przyjechaliśmy kilka kilometrów, został już wyprzedany.

Zakupy spożywcze z dostawą do domu – przemyślane i racjonalne decyzje

Sporo osób sądzi, że zakupy z dowozem są droższe od tych tradycyjnych. Nie jest to prawda – zakupy online nierzadko mają zapewniony darmowy dowóz np. po wybraniu artykułów za co najmniej 100-200 zł. Statystycznie, właśnie tyle, a nawet więcej, ile zostawia się podczas każdej wizyty w kasie. Warto również zauważyć, że zakupy w sieci pozwalają ograniczyć wydatki – w taki sposób nie robi się zakupów pod wpływem impulsu i tym sposobem można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Sklep spożywczy z dostawą do domu – dlaczego warto zdecydować się na jego usługi?

Dziś nawet sklepy spożywcze zapewniają swoim klientom dostawę zakupów pod same drzwi. Dzięki temu nie trzeba już się wybierać do supermarketów. Co ważne, nie trzeba wybierać najbliższego sklepu z artykułami spożywczymi, dzięki usłudze dowodu, można zdecydować się na inne markety, np. takie, które znajdują się dalej od naszego domu, ale oferują zdrowe produkty. Co ważne, sklepy z dostawą przysyłają do domów artykuły spożywcze z magazynu, które nie był wcześniej w sklepie i których nikt wcześniej nie dotykał – nie posiadają więc one żadnych skaz, ani uszkodzeń.

Materiał zewnętrzny