trilli.pl

Blog dla kobiet

Lifestyle Uroda

Prostowanie włosów bez użycia prostownicy – sprawdź to!

Codzienne używanie prostownicy może być uciążliwe. Spędzamy tak naprawdę wiele czasu, a dodatkowo niszczymy swoje włosy. Inny problem z prostownicą to… jej brak. Czasem nagle stwierdzamy, że chcemy mieć proste włosy na wielkie wyjście, a nie mamy jak tego zrobić! Okazuje się, że prostownica to nie jedyny sposób! Istnieją inne metody, które często są nawet mniej szkodliwe! Warto je znać i wypróbować albo w nagłej sytuacji, albo jako alternatywa dla prostownicy. Koniecznie sprawdź nasze sposoby!

Prostowanie bez użycia ciepła – jak wygładzić włosy?

Jeśli tylko Twoje włosy nie są mocno kręcone lub bardzo podatne na puszenie, to możesz nadać im gładkość z pomocą odpowiednich kosmetyków. Wystarczy przy myciu włosów wybrać dociążające odżywki. Taki efekt zapewniają przede wszystkim emolienty. Warto postawić nie tylko na odżywkę, ale i na maskę. Pozostaw ją na włosach przez kilkanaście minut i wszystko zmyj. Następnie nałóż na włosy dodatkową odżywkę bez spłukiwania. Rozczesz włosy i pozostaw do wyschnięcia. W trakcie uważaj na to, aby ich nie zakładać za ucho ani nie zawijać. Od czasu do czasu je rozczesz. Więcej pielęgnacyjnych porad na salonurody-lochow.pl.

Co zrobić, gdy nie mamy w domu prostownicy?

Jeśli chcesz mieć proste włosy, ale nie masz w domu prostownicy, to możesz wykorzystać też inne metody. Wystarczy suszarka i odpowiednio wypielęgnowane włosy. Najlepiej postąpić zgodnie z instrukcją powyżej. Aby włosy były jeszcze bardziej wygładzone należy suszyć je ustawiają powietrze od góry głowy w dół. Nie suszymy pod włos ani z głową w dół. Najlepiej dodatkowo przeczesywać pasma szczotką. Jeśli masz wprawę, to możesz też naciągać włosy na szczotce. To świetna metoda, która daje naprawdę piękny efekt! Jeśli nie chcesz, żeby włosy były oklapnięte przy czubku głowy po całej stylizacji, to użyj specjalnego spreju nadającego objętości. Możesz znaleźć go w wielu drogeriach stacjonarnie i online.

Nie musisz koniecznie mieć prostownicy, aby mieć proste włosy!

Jak widać – na wszystko są sposoby! Proste włosy można osiągnąć na wiele sposobów. Wśród nich są także takie, które nie wymagają użycia szkodliwego ciepła. Oczywiście nie dadzą one tak idealnego efektu jak prostownica, ale warto spróbować! Być może będzie to dla Ciebie wystarczające, a włosy będą na pewno zdrowsze! To bardzo ważne, aby nie używać prostownicy codziennie. Daj włosom chwilę wytchnienia i spróbuj innej metody!