trilli.pl

Blog dla kobiet

prezent dla 3 letniej dziewczynki
Lifestyle

Jak wybrać prezent dla 3 letniej dziewczynki?

„No popatrz – mówi mama do taty – jak ten czas leci? Nasza mała córeczka jeszcze nie tak dawno gaworzyła i raczkowała, a tutaj proszę. Siedzi dumnie za stolikiem, a przed nią na torcie już 3 świeczki. Nie do wiary!”

Tak to właśnie jest. Dzieci rosną w piorunującym tempie i lada chwila pójdą do przedszkola, później szkoły, następnie studia, miłość, ożenek… No dobrze, póki co nasza dziewczynka ma zaledwie (albo aż) trzy latka i jej świat zmienia się razem z nią. Dla rodziców nie lada problemem może okazać się dobór odpowiedniego prezentu dla takiego malucha, tym bardziej, że powinien mieć już pewne walory edukacyjne i wychowawcze, a zarazem nadal bawić i uprzyjemniać czas. Zatem jak wybrać prezent dla 3 letniej dziewczynki?

Czym się charakteryzuje 3 letnie dziecko?

Zacznijmy jednak od charakterystyki takiego 3 letniego brzdąca, co pozwoli nam dokonać pewnego rysu osobowości i ułatwi dobór zabawek czy innych prezentów, właściwie do wieku.

Wraz ze wzrostem koncentracji uwagi trzylatka i rozwojem umiejętności werbalnych, będzie on w stanie lepiej wykonywać polecenia i wyrażać własne potrzeby, uczucia i myśli. Jednak pamiętać należy, że jest to ten dość niefortunny dla rodziców etap przejścia z małego dziecka do wieku przedszkolnego, co często może być nacechowane nieco wyboistą, a nawet bolesną drogą. Spodziewać się trzeba sporej dawki napadów złości, ale poprzez rozmaite niemądre zachowania wykuwa się powoli charakter, a apetyt do poznawania świata zawsze rośnie w miarę jedzenia.

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o ogólny rozwój fizyczny, u większości trzylatków zaobserwować można znaczny wzrost zdolności motorycznych. Maluch jest w stanie balansować na niskiej równoważni, skakać i chodzić do tyłu. Potrafi też już zazwyczaj pedałować na rowerze trójkołowym i łapać całkiem sporą piłkę. Dzieci w tym wieku trzymają już przybory do pisania palcami, a co najważniejsze może – trzylatek jest również gotowy na naukę samodzielnego korzystania z nocnika.

Ciekawe rzeczy odbywają się w psychice trzyletnich dzieci, a zwłaszcza właśnie dziewczynek. Wiele z nich przenosi się do świata wyobraźni, przeżywając bardzo czynnie i bezpośrednio przygody bohaterów z ulubionych kreskówek i czytanek. Na porządku dziennym jest również posiadanie wyimaginowanego przyjaciela, z którym mogą toczyć wielogodzinne dysputy. W tym wieku to całkiem normalne i zdrowe!

Wybór prezentu dla 3 letniej dziewczynki

Po pierwsze jeżeli chodzi o zabawę to powinna ona być kooperatywna i interakcyjna. Należy jak najczęściej umożliwiać małej dziewczynce zabawy z innymi rówieśniczkami. Trafione prezenty potrafią być tutaj bardzo pomocne, a ważne przy okazji aby posiadały jak najwięcej walorów edukacyjnych.

Od zawsze hitem ubóstwianym przez małe dziewczynki są lalki wszelkiego rodzaju. W przypadku małej, trzyletniej pociechy warto wybrać lalkę bobas, taką co to mówi i domaga się karmienia mlekiem z butelki. Tak, już w tak młodym wieku warto zadbać o rozwój społeczny dziecka. Razem z innymi dziewczynkami może nasza pociecha wymieniać się pierwszymi spostrzeżeniami na temat „bycia mamą”.

Zabawką koedukacyjną będzie z pewnością także serwis do herbaty, a na podwieczorek można będzie zaprosić inne koleżanki i spędzić miło czas. Wrażliwości, odpowiedzialności i przy okazji troski o zwierzęta uczyć będzie z kolei mały salon urody dla pieska, zawierający różne szczotki, nożyczki i suszarki. Godne polecenia są rozmaite zestawy młodego lekarza czy mówiące pióra, pozwalające na poznawanie świata. Podobną rolę spełnią doskonale rozmaite tablice magnetyczne oraz klocki i układanki edukacyjne. Nigdy z mody nie wychodzą kolorowanki… Tak naprawdę pomysłów jest wiele, najważniejsze aby wnosiły one sporo radości, ale i wpływały na dalszy rozwój naszej dziewczynki.