trilli.pl

Blog dla kobiet

jak podkreślić oczy
Uroda Zdrowie

Jak podkreślić oczy, by wyglądały pięknie?

Wykonując makijaż, trzeba poświęcić swoją uwagę wielu elementom, jak oprawa oczu i oczy, usta oraz cera. Kanony makijażu mówią przy tym, że jeśli chce się mocniej podkreślić oczy, należy lekko pomalować usta lub odwrotnie. Niewskazane jest mocne podkreślanie obu tych partii twarzy, gdyż jest to w złym guście – ewentualnie nadaje się tylko na wieczór, ale warto nawet na imprezach zachować umiar. Zatem jak podkreślić oczy, by prezentowały się rewelacyjnie?

Wskazany pełny makijaż

Wiele kobiet na co dzień rezygnuje z pełnego makijażu oczu. Jest to na pewno wygodne i oszczędza czas, jest też lepszym wyjściem niż przesadne malowanie się, ale jeśli komuś zależy na naprawdę pięknym efekcie, warto sięgnąć po wszystkie kosmetyki do malowania oczu, czyli tusz, cień oraz liner czy kredkę do wykonania kresek. Oczywiście nie warto także rezygnować z podkreślania brwi. Wiele kobiet nie potrafi tego robić lub nie widzi takiej potrzeby, tymczasem, z podkreśleniem brwi, makijaż oczu jest kompletny i naprawdę piękny, a spojrzenie staje się niezwykle wyraziste – tak samo jak cała twarz. Podkreślanie brwi nie wymaga przy tym bycia wirtuozem tuszu do brwi – najprościej i najszybciej można to zrobić, malując włoski (nie skórę!) ciemnym, na przykład czarnym czy grafitowym, ewentualnie brązowym – w przypadku blondynek czy rudowłosych, cieniem.

Jakie cienie?

Trendy dotyczące makijażu zmieniają się praktycznie co sezon, a dotyczy to przede wszystkim barw, gdyż innych kolorów używa się na przykład na wiosnę, a innych na jesień. Wiele jednak zależy od tego, co chce się osiągnąć. Jeśli pragnie się imponować wyszukanym i modnym makijażem, na pewno warto stawiać na ciekawe rozwiązania i wyraziste barwy, jakie dyktują trendy. Gdy jednak celem makijażu jest zaimponowanie nie nim, a naturalną, podkreślaną przez niego urodą, lepsze mogą być sprawdzone rozwiązania. W tym kontekście warto wybierać przede wszystkim takie cienie, które podkreślą kolor tęczówek, zwykle na zasadzie kontrastu. Na dzień przy tym najlepiej jest wybierać cienie jasne, neutralne, na przykład beż i delikatny róż w przypadku oczu ciemnych i szary dla jasnych. Jeśli zaś chce się optycznie powiększyć oczy lub dodać spojrzeniu charakteru, warto zewnętrzne kąciki oczu umalować ciemniejszym cieniem, najlepiej ciemniejszym odcieniem zastosowanego na całą powiekę koloru. Taki zabieg sprawdzi się zwłaszcza na wieczór, ale na dzień też nie powinien razić. Z cieni nie warto rezygnować – jasne kolory, nawet jeśli nie będą bardzo widoczne, pięknie rozświetlą okolice oczu, sprawiając, że twarz będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą. Takie działanie przyda się zwłaszcza osobom mającym tendencje do występowania cieni pod oczami i wokół nich.

Jaki tusz?

Bardzo ważne dla wyrazistego spojrzenia są rzęsy. Panie mogące pochwalić się długimi i gęstymi rzęsami mogą je pociągnąć dowolnym tuszem i już będą wyglądały świetnie, ale w zdecydowanej większości przypadków niezbędne jest żmudne wybieranie dobrego tuszu i jego staranne nakładanie.