trilli.pl

Blog dla kobiet

zabieg na cellulit
Uroda

Zabieg na cellulit – rodzaje

Najczęściej cellulit kojarzony jest z wystąpieniem nierówności na skórze ud oraz pośladkach. Choroba, jaką jest cellulit, może spowodować problemy krążeniowe oraz mogą jej towarzyszyć dolegliwości bólowe. Cellulit ma także wpływ na wystąpienie miażdżycy i innych chorób. Skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu jest przeprowadzenie jednego z wielu zabiegów.

Czym jest cellulit?

Cellulit nazywany inaczej pomarańczową skórką to zmiany skórne występujące na udach, pośladkach oraz brzuchu, które charakteryzują się grudkowatą budową. Cellulit pod skórą tworzy przegrody z tkanki tłuszczowej.
Pomarańczowa skórka powstaje na skutek małej aktywności fizycznej, dużej ilości hormonów oraz uwarunkowań genetycznych, a także wskutek stosowania diety, która zawiera dużo cukrów oraz niezdrowych tłuszczów.

Rodzaje zabiegów na cellulit

Dostępnych jest wiele możliwości i zabiegów na cellulit. Wyróżnić można następujące z nich:
– drenaż limfatyczny – jest to zabieg na cellulit polegający na masażu, którego zadaniem jest rozmasowanie zastanej limfy znajdującej się w ciele. Masaż ten wykonuje się okrężnymi ruchami w kierunku, w jakim powinna płynąć limfa. Drenaż wykonywany może być także przy użyciu specjalnych „nogawek”, które wypełniają się powietrzem i rozprężają. Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, należy wykonać serię zabiegów oraz pić dużo wody i wykonywać ćwiczenia fizyczne,
– liposukcja – jest to zabieg polegający na odessaniu nadmiernej ilości tłuszczu z poszczególnych partii ciała, jakimi są uda oraz pośladki, ramiona, brzuch oraz kolan. Liposukcja może być strzykawkowa, laserowa lub ultradźwiękowa. Zabieg ten ma nadać skórze jędrności, sprężystości oraz wymodelować dane partie ciała, z których usunięty był tłuszcz i pomarańczowa skórka. Liposukcja odbywa się pod znieczuleniem ogólnym i polega na nacięciu skóry i w konkretnych miejscach i wprowadzeniu w nie kaniuli, odessaniu tłuszczu i zaszyciu otworów. W ciągu jednego zabiegu odessać można maksymalnie 3 litry tłuszczu,
– mezoterapia – to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej dwuskładnikowej substancji czynnej. Jedna z substancji odpowiada za poprawienie krążenia w strukturze skóry, a ruga za szybsze spalanie tłuszczu. Zabieg ten wykonywać należy od 4 do 8 razy,
– endermologia – to zabieg mechaniczny przeprowadzany na konkretnych miejscach ciała, na których występuje pomarańczowa skórka. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalistycznej głowicy, która wyposażona jest w ruchome wypustki. Głowica ta zbudowana jest z dwóch wałków, pomiędzy którymi tworzy się pod lub nadciśnienie. Zabieg ten ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową, a także korzystnie wpływa na krążenie krwi oraz ukrwienie tkanek. Zabieg ten należy powtarzać od 10 do 15 razy.

Od czego zależy powodzenie zabiegu na cellulit?

Zabieg na cellulit jest skuteczny, gdy pacjent chce zmienić swój tryb życia, uprawiać więcej aktywności fizycznej oraz się odchudzać.
To, którą metodą leczony będzie cellulit, zależy od stopnia jego zaawansowania. Ważne jest, aby podczas leczenia pomarańczowej skórki stosować odpowiednią dietę oraz ćwiczyć.