trilli.pl

Blog dla kobiet

najlepsze palety cieni
Uroda Zdrowie

Najlepsze palety cieni, czyli jakość kosmetyków jest bardzo ważna

Cienie do powiek znajdują się w kosmetyczce każdej kobiety. To dość podstawowy kosmetyk do codziennego makijażu. Zakup cieni do powiek może przysparzać sporo trudności, ponieważ oferta w drogerii jest bardzo bogata.

Bezpieczne kosmetyki do oczu

Warto szczególnie zadbać o to, aby kosmetyki stosowane do oczu były bezpieczne. Powinny być przebadane dermatologicznie. Należy też zwracać uwagę na datę ważności i nie używać kosmetyków przeterminowanych. Inaczej może skończyć się do podrażnieniem oczu albo nawet zapaleniem spojówek. Jeżeli kobieta ma jakiekolwiek podejrzenia co do tego, że kosmetyk nie jest do końca świeży, powinna po prostu go wyrzucić. Okresowe porządki w kosmetyczce są jak najbardziej wskazane. Oczywiście nie trzeba wspominać o tym, że powinno się kupować kosmetyki tylko sprawdzonych, renomowanych marek, jest to po prostu rozsądne, aby nie zrobić sobie krzywdy nie sprawdzonymi kosmetykami. Nie należy też zamawiać cieni z niesprawdzonych źródeł.

Makijaż – ostry czy łagodny?

Niektóre kobiety mają zdolności do tego, aby zrobić sobie piękny makijaż bez większego wysiłku. Zazwyczaj są to kobiety o wielu talentach artystycznych. Jednak niektóre panie muszą po prostu nauczyć się makijażu metodą prób i błędów. Nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Na szczęście na przykład w internecie jest wiele poradników co do tego, jak się malować. Można obejrzeć nawet specjalne filmiki instruktażowe. Eksperci pokazują jak używać poszczególnych kosmetyków, aby wyglądać lepiej. Można bardzo mocno się zainspirować. Niektórym kobietom pasuje mocny makijaż, jaskrawe kolory i podkreślenie oczu lub ust. Z kolei inne kobiety pięknie wyglądają w makijażu delikatnym, nazywanym no makeup. Wszystko zależy od typu urody. Przed zakupem kosmetyków do makijażu powinno się poznać swój typ kolorystyczny, dokonując specjalnej analizy. Pomoże to uniknąć wielu nietrafionych zakupów w drogerii.

Jak wybrać kolory cieni do powiek?

Wybór kolorów jeśli chodzi o cienie do powiek zazwyczaj przysparza sporo kłopotów. Zwykle cienie dostępne są w paletach, ale można przecież kupić również cienie pojedyncze. Producent stworzył paletę dobierając do siebie odpowiednie kolory, więc można mu zaufać pod tym względem. Można jednak także skomponować samodzielnie swoją niepowtarzalną paletę kolorów. Trzeba zaobserwować, jakimi kolorami kobieta maluje się najczęściej. Takich kolorów potrzebuje najwięcej. Codzienny stonowany makijaż to zazwyczaj brązy i różne odcienie beżu. Makijaż na co dzień jest raczej delikatny, chociaż niektóre panie preferują makijaż bardziej ostry. Eksperci radzą dobierać kolory cieni do koloru oczu, ale także do barwy i tonacji cery. Znając siebie, swoje ulubione kolory, twój typ kolorystyczny, można dokonać wspaniałych zakupów w drogerii. Wiele kobiet ma swoje ulubione palety cieni, które są kupowane od wielu lat. Jest to ogromny wyraz zaufania do producenta. Piękny kolor cieni do powiek to wisienka na torcie jeśli chodzi o cały makijaż, dlatego też warto na tym właśnie się skupić. Najlepsze palety cieni muszą być dopasowane do kobiety.