trilli.pl

Blog dla kobiet

przechowywanie biżuterii
Lifestyle

Przechowywanie biżuterii – co modna kobieta wiedzieć powinna

„Diamenty to prawdziwi przyjaciele kobiety” – śpiewała w roku 1953 słynna Marylin Monroe. To prawda! Biżuteria, nie tylko zresztą diamentowa, była noszona przez modne i stylowe damy od niepamiętnych czasów. To zawsze była bardzo istotna część tego, kim kobieta jest i co sobą reprezentuje, nigdy nie będąc dla niej tylko prostym dodatkiem do stroju. Wręcz przeciwnie! Akcesoria ozdobne mają ogromny wpływ na ich wygląd i samopoczucie. W rzeczywistości kobiety i ich ulubione klejnoty są prawie nierozłączne. Gdziekolwiek się udają, cokolwiek robią, zawsze dbają o to, by pokazać się w ukochanej biżuterii, niezależnie czy będzie to prosta bransoletka, naszyjnik, pierścionek czy para kolczyków. Każda z pań ma też swoje miejsce, czasami sekretne, gdzie trzyma swoje drogocenne kamienie i świecidełka. Właściwe przechowywanie biżuterii jest bowiem równie ważne, jak jej eksponowanie.

Jak przechowywać codzienną biżuterię?

Czy przygotowanie się do wyjścia z domu wymaga niekończącego się balansowania pomiędzy szafkami i szufladami w poszukiwaniu pierścionków i rozplątywania różnych łańcuszków? Czas zatem najwyższy skończyć z tym chaosem i wprowadzić porządek w swojej bizuterii!

Codzienna biżuteria do noszenia powinna być dobrze widoczna i łatwa do odnalezienia. Świetnym sposobem do posegregowanie naszyjników i wisiorków jest sprawienie sobie specjalnego stojaczka lub bardziej ekskluzywnego, miniaturowego popiersia z tkaniny, na których można zawiesić swoje świecidełka. Jeżeli chodzi o drobniejsze pierścionki i kolczyki, strzałem w dziesiątkę są zawsze gustowne pudełeczka, które są wyłożone miękką gąbką i posiadają specjalne wcięcia, chroniąc błyskotki przed uszkodzeniem.

W związku z tym, ze biżuteria powinna być przechowywana zawsze w miejscu suchym, świetnym rozwiązaniem może być także zorganizowanie specjalnej przestrzeni w jednej z szufladek szafki nocnej przy łóżku. Ozdobne pudełka, przegródki do szuflad i naczynia na biżuterię to w tym wypadku zawsze dobre opcje.

Jak przechowywać drogocenną biżuterię?

Jeżeli mamy natomiast do czynienia z pierścionkiem o kamieniu szlachetnym wysokiej próby, lub z brylantowym naszyjnikiem, który jest w rodzinie od kilku pokoleń, należy podejść do przechowywania takiej biżuterii z właściwym pietyzmem i ostrożnością.

Przede wszystkim, nie można tak drogocennych świecidełek przechowywać w dowolnym miejscu. Trzymać je należy z dala od łazienki lub innych miejsc o ekstremalnych temperaturach – na przykład tuż pod otwartym oknem. Biżuterię taką należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i najlepiej w miejscu o niskiej wilgotności, aby uniknąć matowienia srebra oraz zakurzenia. Doskonale sprawdzą się wielopoziomowe pudełka na biżuterię z szufladkami i przegródkami, które można nabyć w sklepach jubilerskich.

Osobna uwaga należy się w odniesieniu do rozmaitych kamieni szlachetnych. Otóż, należy je trzymać raczej oddzielnie, gdyż w zależności od ich twardości klejnoty mogą porysować się nawzajem.