trilli.pl

Blog dla kobiet

jak szybko zrzucić wagę
Lifestyle Zdrowie

Jak szybko zrzucić wagę?

Praktycznie każdy, kto podejmuje decyzję o rozpoczęciu odchudzania, ma nadzieję, że uda mu się pozbyć zbędnych kilogramów jak najszybciej. Nic dziwnego, zwłaszcza gdy wiąże się to z koniecznością drastycznej zmiany swojego stylu życia i mało przyjemnymi modyfikacjami. Jak zapewnić sobie utratę wagi w krótkim czasie?

Połączone wysiłki

Na pewno im więcej metod odchudzania się zastosuje, tym skuteczniejszy będzie wysiłek i tym szybciej pojawią się efekty. Warto zatem nie ograniczać się tylko do diety czy tylko do sportu. Najlepiej będzie zastosować lekką dietę, a jednocześnie zwiększyć udział aktywności fizycznej w swoim życiu. Im przy tym będzie się więcej ruszać, tym lepiej, a wcale nie muszą to być konkretne zajęcia czy ćwiczenia, ale na przykład jazda na rowerze zamiast jeżdżenia samochodem, spacery itp. Warto też zastosować inne dostępne formy odchudzania. Jakie? Na pewno godne polecenia są suplementy diety, na przykład spalające tłuszcz – ale tylko pod warunkiem, że nabywa się je w sprawdzonych miejscach, czyli najlepiej w aptekach. Mogą to być nie tylko tabletki, ale też budzące u wielu osób dużo większe zaufanie preparaty ziołowe w postaci herbatek. Najczęściej wspierają one trawienie, działają regulująco, zapewniają regularność wypróżnień, a nawet działają lekko przeczyszczająco, a także oczyszczają organizm z toksyn dzięki działaniu moczopędnemu. Stosując je, można istotnie wesprzeć lekką dietę i czuć się lekko, bez zaparć i innych dolegliwości gastrycznych.
Pomocne mogą być również zabiegi medycyny estetycznej, które są w stanie nie tylko spalać tkankę tłuszczową, ale też ujędrniać ciało. Jest to ważne zwłaszcza dla osób, które mają do zrzucenia wiele kilogramów, gdyż po znacznej nadwadze może pozostać duża ilość zwiotczałej skóry, która nie będzie w stanie wchłonąć się sama. Różne rodzaju masaże body wrapping czy zabiegi laserowe ujędrniają skórę. Już samo to wyszczupla, gdyż nawet jeśli waga nie spada, ciało ma mniejszą objętość, jest smuklejsze.

Czy to jest zdrowe?

Trzeba jednak pamiętać o tym, by w pogoni za szczupłą sylwetką nie zatracić zdrowego rozsądku i sobie nie zaszkodzić. Niepolecane są zarówno zbyt restrykcyjne diety, ubogie w składniki, jakie są organizmowi niezbędne, jak i nazbyt forsowne treningi. Nawet u osób zdrowych mogą one powodować przeciążenia, kontuzje, zaś u mających dużą nadwagę czy starszych – nawet zawały czy inne groźne zjawiska. Poza tym szybkie tempo chudnięcia także nie jest zdrowe dla organizmu. Lekarze ostrzegają, że nie powinno się tracić więcej niż 1 kilogram na tydzień, jest to optymalne, zdrowe tempo. Widać zatem, że diety, które często obiecują utratę 5 kilogramów tygodniowo, nie są zdrowe. Jeśli ktoś zastanawia się, jak szybko zrzucić wagę, musi mieć świadomość tego, że bardzo szybkie tempo odchudzania jest nie tylko trudne do osiągnięcia, ale też po prostu niezdrowe. Poza tym pojawia się też wspomniany już problem w postaci nadmiaru zwiotczałej skóry, która może sprawdzić, że będzie się wyglądać jeszcze gorzej niż przed kuracją odchudzającą!