trilli.pl

Blog dla kobiet

fryzura dla małej dziewczynki
Dziecko Zdrowie

Fryzura dla małej dziewczynki

Wiele małych dziewczynek chce wyglądać jak księżniczki. Wiąże się to z zakładaniem określonej odzieży, ale także z fryzurami. Mamy zazwyczaj bardzo cieszą się, że będą mogły wypróbować piękne fryzury na swoich małych córeczkach.

Krótkie czy długie włosy

Dzieci mają bardzo różne typy włosów. Niektóre niemowlaki mogą poszczycić się naprawdę bujną czupryną. Inne z kolei bardzo długo są po prostu łyse. Jest to cecha indywidualna i nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, jak włosy będą wyglądały później, w wieku nastoletnim i dorosłym. Niektóre dzieci z bujnymi włosami wcale nie mogą się tym poszczycić w późniejszym czasie. Zmienia się również kolor włosów. Czasami dzieci rodzą się z ciemnymi włosami, a dopiero później one jaśnieją. Może być również odwrotnie. Maluch rodzi się bardzo jasnymi włosami, które z czasem ciemnieją. Wielu rodziców zastanawia się, jakie włosy będzie miało ich dziecko. Rodzice zazwyczaj mają również preferencje co do tego, czy ich dziecko będzie miało krótkie, czy też długie włosy. Długie włosy wcale nie są przypisane tylko do dziewczynek. Wielu rodziców chłopców z premedytacją zapuszcza im włosy. Wydaje się, że sami chłopcy nie mają nic przeciwko. Świat zdecydowanie się zmienia, ludzie są bardziej tolerancyjni i otwarci na nowości.

Jak dbać o włosy u dzieci?

Mycie włosów u małych dzieci przebiega zwykle w dramatyczny sposób. Maluchy nie lubią wody, która spływa po ich buzi, nie mówiąc już o szczypaniu w oczy. Dlatego też trzeba postarać się, aby mycie włosów było jak najbardziej przyjemne. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni szampon, przeznaczony dla dzieci, który absolutnie nie szczypie w oczy. Można zakupić specjalne zabezpieczenie, aby woda nie spływała na twarz. Dzięki temu można w spokojnej atmosferze umyć włosy dziecka. Również czesanie włosów może być całkiem przyjemne. Wystarczy tylko kupić odpowiednią odżywkę, która ułatwia rozczesywanie. Włosy małych dzieci myje się raczej co kilka dni, a nie codziennie. Dlatego też spokojnie można takiego preparatu użyć, szczególnie że takie środki dla dzieci są przebadane i posiadają odpowiednie atesty dermatologiczne.

Fryzury dla maluchów

Małe dziecko oczywiście może wyglądać pięknie w swojej fryzurze. Najważniejsza jest jednak wygoda i komfort. Dlatego też należy unikać ciasnych gumek i spinek. Może to doprowadzić nawet do bólu głowy u dziecka, a także do podrażnień skóry. U dzieci trzeba być bardzo ostrożnym. Maluch niekoniecznie będzie umiał powiedzieć, co nie podoba mu się w danej fryzurze, a raczej jaki odczuwa dyskomfort z nią związany. Fryzura dla małej dziewczynki to może być kucyk, mogą to też być warkoczyki z kokardkami. Należy zadbać o to, aby włosy nie dotykały twarzy dziecka. Może to bardzo przeszkadzać na przykład w czasie jedzenia posiłków, ale także w czasie zabawy z innymi dziećmi, w przedszkolu albo w szkole. Zazwyczaj nauczyciele zwracają na to uwagę, należy dostosować się do ich prośby. Zrozumiałe jest, że każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko prezentowało się jak najlepiej i było piękne.