trilli.pl

Blog dla kobiet

Lifestyle Uroda

Jak się malować, aby wszystko do siebie pasowało?

W makijażu bardzo ważne jest znalezienie złotego środka. Musimy połączyć poszczególne elementy tak, aby wszystko tworzyło spójną całość. Jeśli chociaż jedna rzecz nie pasuje, to cały makijaż od razu będzie wyglądał źle. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak unikać takich drobnych błędów oraz jak łączyć kolory, formuły i sposoby malowania. Dzięki temu będziemy wyglądać najlepiej, jak się tylko da! Oto podstawowe informacje o makijażu, które musisz znać!

O czym trzeba pamiętać w makijażu? Najważniejsze kwestie

Makijaż to przede wszystkim dobranie odpowiednich kosmetyków. Najważniejszy jest podkład. Stanowi on niejako bazę dla całego makijażu. Jeśli więc chcemy stworzyć piękny look, to nie możemy już na starcie źle go zacząć! Koniecznie dobierz odpowiedni kolor podkładu, a także pasującą formułę do naszego typu cery. Następna ważna rzecz to dobranie odcieni innych kosmetyków. Takie rzeczy, jak bronzer, róż czy rozświetlacz także muszą mieć odpowiedni ton i kolor. Jeśli masz zimną karnację, to taki też wybierz odcień kosmetyków! Kolejna rzecz, to odpowiedni puder i kosmetyk utrwalający makijaż. Dzięki tym dwóm produktom zyskamy piękny i długotrwały look!

Złote zasady makijażu, którymi warto się kierować!

Przede wszystkim, najważniejsza rzecz to stosowanie się do zasady – co za dużo, to niezdrowo! Jeśli stawiamy np. na mocny makijaż oka, to nie krzyżujemy go z wyraźnymi i mocnymi ustami! Należy skupić się na jednej rzeczy. Kolejna sprawa to dobre oświetlenie do wykonywania makijażu. Dzięki temu nie zrobimy sobie “krzywdy” makijażem. Brak dobrego oświetlenia może skutkować złym rozblendowaniem danego produktu albo nierównomiernym rozprowadzeniem. Bardzo ważne przy makijażu jest właśnie dobre rozcieranie wszelkich produktów, aby płynnie się ze sobą łączyły. Szczególnie tyczy się to cieni, a także bronzera. Pamiętaj także o tym, aby ustalić kolejność nakładania produktów. Na przykład tusz do rzęs powinien być zawsze na końcu, a makijaż oczu warto wykonać na samym początku. Każda osoba sama ustala kolejność, jednak niektórych rzeczy nie da się ominąć!

Piękny makijaż – kilka prostych zasad!

Piękny makijaż to przede wszystkim praktyka i ćwiczenie! Im więcej razy się malujemy, tym coraz łatwiej nam to wychodzi. Warto stosować się do zasad, które na początku mogą ułatwić nam wykonywanie makijażu. Z pewnością uda nam się ominąć kilka błędów, które często się pojawiają. Więcej ciekawych artykułów o makijażu znajdziesz na alicjawitzamakeup.pl.