trilli.pl

Blog dla kobiet

piżamka dla niemowlaka
Porady

Jakiego rodzaju piżamka będzie najlepsza dla niemowlaka?

Ubrania, jakie wybieramy dla naszego malucha od pierwszych jego dni życia mają ogromny wpływ na jego komfort, zdrowie, a także na jego dobry sen.

Dlatego też warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które z jednej strony spodobają się dziecku, a z drugiej strony dadzą rodzicowi pewność, że dokonał właściwego wyboru.

Love to dream to marka wielokrotnie nagradzana i w szczególności popularna w Australii. Marka stworzyła innowacyjny system trzech unikatowych produktów, które idealnie dopasowują się do potrzeb malucha od pierwszych jego dni życia tak, aby sen mógł być efektywny, bezpieczny i wspomagał malucha na różnych etapach jego rozwoju. Jakie produkty wybrać na pierwszy rok życia dziecka? 

Piżamka na pierwsze 4 miesiące życia 

Trzy etapowy system snu rozpoczyna się od pierwszych dni życia malca i końcu wraz z końcem czwartego miesiąca. Na tym etapie idealna piżamka niemowlęca to specjalnie zaprojektowany otulacz, który sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i szybciej zasypia.

W przypadku zastosowania otulacza nie ma ryzyka, że maluch nakryje się swoim kocykiem czy kołderką. Jest to więc także wyjątkowo bezpieczna opcja. 

kombinezon dla niemowlaka

Unikatowa piżamka dla niemowlaka- co ją wyróżnia? 

To piękna rzecz, która już na pierwszy rzut oka wygląda na miękką i przyjemna w dotyku. Dodatkowo, to, co wyróżnia otulacz to odpowiedni jego kształt, w którym dziecku czuje się trochę tak, jak w łonie matki. Dzięki temu łatwiej zasypia i może spać dłużej. 

Z drugiej strony, otulacz pozwala spać maluchowi w najbardziej naturalnej dla niego pozycji- z rączkami ułożonymi do góry obok główki. Jest to więc także dobre rozwiązanie z punktu widzenia zdrowotnego. Dziecko może manewrować rączkami, np. kiedy chce ssać kciuka. Otulacze są wykonane z bardzo trwałych i dobrych jakościowo tkanin, które sprawdzają się w praktyce. 

Otulacz można dopasować do pory roku 

Bardzo istotną kwestią jest to, że otulacze są dostępne nie tylko w różnych wersjach kolorystycznych, ale i są szyte z tkanin grubszych i cieńszych- dzięki temu można je dopasować do konkretnej pory roku. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której maluchowi mogłoby być za ciepło lub też za zimno. 

Otulacz przejściowy – naturalny, kolejny etap rozwoju niemowlaka 

Okres niemowlęcy to czas do około roku życia malucha. Dlatego też po skończonych 4 miesiącach życia dobrym rozwiązaniem jest piżama kombinezon dla dziecka w formie otulacza przejściowego. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie przytulność klasycznego otulacza stosowanego wcześniej i funkcjonalność śpiworka, w którym maluch może spać na kolejnym etapie rozwoju- po skończeniu roku życia. Otulacz przejściowy nie zaburza naturalnego rytmu snu dziecka, a jednocześnie nie krępuje jego ruchów. 

Dlaczego otulcza przejściowy to dobre rozwiązanie? 

Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj piżamki nocnej jest dobrą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby malucha. Po ukończeniu 4 miesięcy życia maluch jest już znacznie bardziej ruchliwy i zaczyna się obracać. Otulacz przejściowy to piżamka przejściowa, która pozwala uwolnić jedną lub też obie rączki poprzez odpinanie specjalnych skrzydełek. 

Otulacz można dopasować do aktualnej pory roku, a także do wielkości malucha tak, aby faktycznie zapewnić mu maksymalna wygodę snu. Pamiętajmy o tym, że piżamka niemowlęca ma zapewniać dziecku odpowiednią termoregulację.

Zdrowy sen dziecka to energia do zabawy i do poznawania świata w ciągu dnia. Jednocześnie to także bardziej wypoczęty i szczęśliwy rodzic.