trilli.pl

Blog dla kobiet

esperal
Zdrowie

Jak działa esperal?

W ostatnich latach bardzo popularna jest tak zwana wszywka. Wszywki alkoholowe ma wiele osób, ponieważ jest to skuteczna pomoc w walce z alkoholizmem. Warto mieć na uwadze, że około 12% dorosłych osób w Polsce nadużywa alkoholu. Jest to ogromny problem społeczny, który odbija się na życiu polskich rodzin. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele ośrodków odwykowych. 

Czym jest esperal? 

Osoby, które próbują zerwać z nałogiem pokładają nadzieję w esperalu. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa ten środek, a także jaka jest jego cena. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w 2009 roku została zakończona jego produkcja. Jednak wrócił na rynek po pewnym czasie i znów jest dostępny. Substancją czynną produktu jest disufiramum. Jest to powszechne określenie wszywki alkoholowej, która może pomóc osobom uzależnionym od alkoholu. Chirurg wszywa tabletki esperalu pod skórę. Z reguły specyfik umieszcza się na pośladku lub pod łopatką. Środek jest obecny we krwi przez kilka kolejnych miesięcy i powoli uwalniany jest do krwiobiegu. Można śmiało powiedzieć, że działa około 12 miesięcy. Po minimum 12 godzinach abstynencji można poddać się zabiegowi implantacji wszywki alkoholowej. Lepiej jednak trochę poczekać, żeby upłynęła przynajmniej doba od ostatniego picia alkoholu. Cały zabieg trwa około 30-40 minut i jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Należy pamiętać, że esperal nie oddziałuje na inne preparaty farmakologiczne i nie daje żadnych ubocznych objawów. 

Zalety wszywki alkoholowej 

Warto również wspomnieć, że objawy uboczne się nie pojawią do czasu aż substancja nie wejdzie w interakcję z alkoholem. Trzeba jednak jasno podkreślić, że nie jest to lek na alkoholizm. Ma to jedynie odstraszać od picia. Osoba uzależniona musi się nauczyć żyć bez alkoholu i dbać o własną trzeźwość. Walka z nałogiem jest niezwykle ciężka i nie wszyscy umieją sobie z tym poradzić. Wszywka alkoholowa oczywiście może pomóc, ale trzeba być mocno zmotywowanym. Osoba, która zdecydowała się na wszycie esperalu nie może pić alkoholu. Jeśli wypije alkohol to poczuje się bardzo źle i to skutecznie zniechęci ją do dalszego picia. Osoby uzależnione często pod wpływem presji sięgają po esperal. Zazwyczaj są do tego namawiane przez rodzinę i bliskich. Jednak bez wewnętrznej motywacji nie ma to większego sensu. Esperal – https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/ jest idealny dla osób, które nie mają chęci na podjęcie terapii odwykowej. Terapia to jednak duży wysiłek oraz uczenie się życia na nowo. Wszycie esperalu tylko pozornie poprawia sytuację, ponieważ uzależniony odczuwa natychmiastową ulgę. Należy jednak pamiętać, że nie zmniejsza to chęci do picia. Dlatego wiele osób odlicza tylko dni, żeby wrócić do nałogu.

Artykuł sponsorowany