trilli.pl

Blog dla kobiet

kwas glikolowy efekty
Uroda

Kwas glikolowy efekty. Jakich można się spodziewać po zastosowaniu kwasu na skórze twarzy?

Kwas glikolowy pozyskiwany jest z trawy trzcinowej, a konkretnie jej soku. Stosuje się go w kosmetyce od dawna. Jego stosowanie daje bardzo pozytywne efekty. Kwas glikolowy efekty mogą też być negatywne. Źle zastosowany kwas glikolowy w zbyt wysokim stężeniu, w najlepszym przypadku może doprowadzić do powstania podrażnień na twarzy. W najgorszym przypadku do znacznego pogorszenia stanu skóry. Jest to oczywiście sytuacja odwracalna, jednak warto jej unikać.

Dlaczego warto stosować kwas glikolowy?

Kwas glikolowy powoduje złuszczanie się skóry i przyspiesza usuwanie martwego naskórka. Doskonale też usuwa zaskórniki. Reguluje także wydzielanie sebum. Pobudza produkcję kolagenu w skórze, przez co staje się ona zdrowsza i wygląda znacznie lepiej. Ma także pozytywny wpływ na blizny i rozstępy. Umiejętnie stosowany może przyczynić się do znacznego ich zmniejszenia. Zminimalizuje też znacznie widoczność porów skóry. Ciekawostką jest jeszcze jedna jego zaleta. Kwas glikolowy przyczynia się do pogrubienia naskórka. Warto wspomnieć, że z wiekiem staje się on coraz cieńszy. Pogrubienie naskórka dzięki zastosowaniu kwasu powoduje, że skóra nie tylko wygląda lepiej, ale jest i mniej podatna na urazy i choroby. Kwas ma także działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne, pomocny jest więc w zwalczaniu zapaleń skory i podobnych problemów.

Kwas glikolowy efekty. Wiele zależy od stopnia stężenia kwasu

W warunkach domowych najlepiej stosować kwas glikolowy w stężeniu 5-15 procent. Kupując kosmetyk z kwasem glikolowym, trzeba więc zwracać uwagę na to jakie jest jego stężenie w danym kosmetyku.

Kwas o najniższym stężeniu doskonale nawilży skórę, Ma też działanie regenerujące Powoduje bardzo delikatne zniszczenie zewnętrznej, martwej warstwy skóry, przez co staje się ona ładniejsza. Pozytywnym efektem zastosowania kwasu glikolowego jest też pobudzenie skóry do odbudowy.

Kwas glikolowy o stężeniu 20-25 procent ma już dużo silniejsze działanie złuszczające oraz oczyszczające, dlatego jest wykorzystywany w preparatach do peelingu skóry. Kwas w tym stężeniu nie jest bardzo agresywny w działaniu i może być stosowany na zdrową skórę. Przy skórze skłonnej do podrażnień warto jednak zachować ostrożność, bowiem kwas glikolowy efekty mogą być inne niż oczekujemy. Stosowanie na taką skórę kwasu w stężeniu 20-25 procent może przyczynić się do powstania podrażnień i nieładnych zmian na skórze.

Kwas glikolowy w stężeniu 50-70 %. Do stosowania tylko w gabinetach kosmetycznych lub lekarskich

Najsilniej stężony kwas glikolowy wykorzystywany w kosmetyce, to kwas o stężeniu 50-70 procent. Jest to bardzo duże stężenie i może powodować poparzenia skóry, dlatego nie powinno się używać w warunkach domowych kosmetyków z kwasem o tym stężeniu. Zabiegi z wykorzystaniem takiego kwasu glikolowego powinny być wykonywane wyłącznie w gabinetach kosmetycznych lub lekarskich. Taki kwas glikolowy bardzo silnie złuszcza naskórek, Stosuje się go by usunąć grubszą warstwę zniszczonej skory, Celem stosowania kwasu w tym stężeniu jest pobudzenie skóry do bardzo silnej przebudowy. Dzięki stosowaniu takiego kwasu naskórek znacznie też się może pogrubić. Tego rodzaju kwas glikolowy stosuje się tylko, gdy istnieją do tego wskazania, a lekarz dermatolog lub kosmetolog uzna, że jego stosowanie nie doprowadzi do negatywnych zmian na skórze.