trilli.pl

Blog dla kobiet

manekiny do różnych sklepów
Poradnik

Wybieramy manekiny do różnych sklepów – gdzie sprawdzą się poszczególne modele?

Dzięki manekinom łatwiej stworzyć efektowną i przemyślaną aranżację butiku. Nie tylko świetnie uzupełnią każdą przestrzeń, ale też wyeksponują poszczególne elementy garderoby. Zachodzi jednak pytanie: jak znaleźć odpowiedni model? Na rynku znajdziemy mnóstwo najróżniejszych wariantów – o odmiennych pozycjach, kolorach, a nawet materiałach wykonania. W tym artykule podpowiemy, jak dopasować manekiny sklepowe do specyfiki Twojego butiku!

Manekiny do sklepów – jakie rodzaje są do wyboru?

Manekiny do sklepów od lat wykorzystywane są do promocji asortymentu. Wiele osób uznaje je za najlepszą reklamę, bez której trudno się obejść. To fakt, manekiny często uznawane są za niezbędny element aranżacji. Dobrze dobrany model jest w stanie zdziałać cuda, nie tylko pod względem wizualnym. Manekin prezentuje dostępne w sklepie ubrania, dzięki czemu jest większa szansa, że klient je zauważy i kupi.

Jakie modele oferują producenci manekinów sklepowych? Znajdzie się tak naprawdę coś dla każdego. Od manekinów całopostaciowych, aż po torsy i ekspozytory. Na wyróżnienie zasługują też warianty abstrakcyjne i realistyczne. Te pierwsze są bardziej uniwersalne. Od realistycznych różni je to, że nie mają charakterystycznych cech ludzkich, jak oczy, włosy czy usta.

Manekiny do sklepów – jak dopasować model do aranżacji?

Dobrze dobrane manekiny do sklepów mogą zdziałać cuda, przyczyniając się do zwiększenia zainteresowania klientów asortymentem. Na szczęście wybór jest imponujący, o czym przekonasz się wchodząc na stronę https://moremannequins.pl/. W miejscach, gdzie sprzedawane są dodatki, akcesoria czy biżuteria najlepiej sprawdzają się ekspozytory. Z kolei w sklepach z bielizną, strojami kąpielowymi czy odzieżą sportową – manekiny torsy. Manekiny całopostaciowe odnajdą się wszędzie tam, gdzie zaprezentować trzeba różne elementy garderoby. Warto zwracać uwagę, by wybrane modele były zgodne z oferowanym asortymentem, tj. w sklepach z odzieżą dla pań powinny to być manekiny damskie; analogicznie z odzieżą męską.