trilli.pl

Blog dla kobiet

modelowanie żuchwy
Uroda

Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym. Na czym polega i ile kosztuje?

Z wiekiem rysy twarzy zmieniają się. Poszerza się owal twarzy, zaburzona staje się linia żuchwy. Tkanki w okolicach kości policzkowych zaczynają opadać. Co więcej, na skórze twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek, twarz więc wygląda inaczej, starzej. Ci, którzy chcą zmienić ten obraz, powinni zdecydować się na modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym. Jest to zabieg wykonywany w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

Modelowanie żuchwy. Na czym polega?

Nie jest to zabieg chirurgiczny i nie wymaga pobytu w szpitalu. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Efekty zabiegu widoczne są od razu i – co ważne – są bardzo trwałe. Efekt modelowania żuchwy utrzymuje się nawet do dwóch lat, z czasem jednak konieczne może okazać się powtórzenie takiego zabiegu.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w odpowiednie miejsca na twarzy gęstego kwasu hialuronowego. Podaje się go przede wszystkim na linii żuchwy, by wypełnić przestrzeń pomiędzy policzkami, a brodą. Niekiedy jednak modelowanie żuchwy przeprowadza się inaczej. Modeluje się przede wszystkim wyższe partie twarzy, co powoduje, że dolne jej części również się unoszą, co zmienia rysy twarzy na dużo łagodniejsze. Twarz sprawia wrażenie młodszej niż jest w rzeczywistości.

W okolicy żuchwy lekarz medycyny estetycznej może podać też toksynę botulinową. Spowoduje ona mniejszy rozrost bardzo aktywnych mięśni żwaczy, co również wpłynie na kształt twarzy. Stanie się ona bardziej trójkątna, będzie wyglądać dużo lepiej.

Modelowanie twarzy. Czy jest to opcja dla każdego?

Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym w założeniu jest zabiegiem dla każdego. Są jednak przypadki, w których wykonywanie takiego zabiegu nie ma sensu, bowiem nie przyniesie on pozytywnych efektów. Niekiedy lepsze efekty przyniesie operacja plastyczna. W większości przypadków jednak modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym to dobre rozwiązanie, bardzo pozytywnie wpływające na wygląd twarzy i jej rysy.

Koszt zabiegu modelowania żuchwy nie jest bardzo wysoki. Trzeba liczyć się z wydatkiem około 1000 złotych. Warto też pamiętać, że mogą pojawić się dodatkowe koszty, takie jak koszty badań, które są konieczne, by zakwalifikować pacjenta do zabiegu i konsultacji lekarskich.

Najczęściej wystarczy jeden taki zabieg, wiele jednak zależy od konkretnej sytuacji. Niekiedy konieczne jest podanie kwasu hialuronowego w dwóch ratach. Druga wizyta powinna odbyć się kilka miesięcy od pierwszej. Taki podwójny zabieg będzie wiązać się oczywiście z wyższymi kosztami, niż jednorazowe podanie kwasu hialuronowego.

Warto poddać się zabiegowi modelowania żuchwy

Bezpieczny i mało bolesny. Tak można określić zabieg modelowania żuchwy kwasem hialuronowym. Nie jest to oczywiście zabieg, który można polecić każdemu, jednak większości osób już tak. Efekty podania kwasu hialuronowego w okolice żuchwy widoczne są od razu. Rysy twarzy zmieniają się na plus, twarz wygląda młodziej, lepiej. Taki efekt będzie widoczny nawet przez dwa lata, później niestety podanie kwasu hialuronowego trzeba powtórzyć.