trilli.pl

Blog dla kobiet

manualne oczyszczanie twarzy
Uroda

Manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Zabieg, na który warto się zdecydować

Manualne oczyszczanie twarzy można oczywiście przeprowadzić w warunkach domowych, jednak dużo lepszą opcją jest manualne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym. Celem takiego oczyszczania jest poprawienie jędrności i wyglądu skóry twarzy i usunięcie z niej wszelkich zaskórników, martwego naskórka, a nawet ropnych zmian. Takie oczyszczanie twarzy można polecić zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Manualne oczyszczanie twarzy. Przeciwwskazania

Manualne oczyszczanie twarzy można wykonywać u większości osób. Nie jest to jednak zabieg polecany osobom ze skórą naczynkową i skłonną do podrażnień. Nie jest to także zabieg dla osób, u których łatwo pozostają blizny po uszkodzeniach skory. Nie powinny także zgłaszać się na niego osoby cierpiące na stany zapalne skóry, opryszczkę i trądzik różowaty. W takich przypadkach bowiem takie oczyszczanie twarzy może przynieść bowiem o wiele więcej szkody niż pożytku.

Na czym polega taki zabieg u kosmetyczki?

Manualne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym jest bezbolesne, aczkolwiek w pewnych momentach oczyszczania można odczuwać dyskomfort. Zaczyna się zawsze od zastosowania płynu do demakijażu, mleczka lub pianki. Kolejny etap to tonizowanie skóry. Tonik na skórze ma za zadanie przywrócić jej właściwe ph.

Kolejny etap, to peeling dobrany do rodzaju skóry. Dzięki peelingowi ze skóry usuwany jest martwy naskórek, ona sama zaś zyskuje dużo lepszy wygląd. Na tak oczyszczoną skórę twarzy nakładany jest preparat, który ją spulchnia. Gdy to już się stanie, skóra jest rozgrzewana przy pomocy ciepłej pary.

Ręczne usuwanie zaskórników i innych zmian skórnych

Dopiero wspomniane wyżej zabiegi przygotowują skórę do ręcznego jej oczyszczania. Ze spulchnionej, rozgrzanej skóry kosmetyczka ręcznie usuwa wszelkie zaskórniki. Usunie tez zmiany skórne, ale tylko te, które są niezapalne. Po takim oczyszczaniu skóra jest dezynfekowana, by uniknąć ryzyka powstawania jakichkolwiek zapaleń. Potem zaś kosmetyczka nakłada na twarz specjalną maseczkę, której zadaniem jest nawilżenie i odżywienie skóry. Na koniec skóra kremowania jest wysokiej jakości kremem do twarzy.

Już po zabiegu widać pozytywne efekty oczyszczania skóry twarzy. Nie ma już na niej zaskórniaków, zmian skórnych. Wygląda zdrowiej i jest miękka w dotyku. Warto jednak pamiętać, że taka skóra będzie jeszcze przez jakiś czas się odbudowywać, dużo lepiej więc będzie wyglądać po kilku dniach, a nawet tygodniach.

Koszt ręcznego oczyszczania twarzy u kosmetyczki

Koszt manualnego oczyszczania twarzy w gabinecie kosmetycznym nie jest duży, trzeba się jednak liczyć z tym, że za mniej niż 200 złotych nie da się skorzystać z tego rodzaju usługi. Cena zależna jest od oferty danego gabinetu kosmetycznego, nie to tylko jednak wpływa na koszt usługi. Wiele zależy też od rodzaju skóry, stopnia jej zanieczyszczenia, a co za tym idzie czasu, który kosmetyczka musi poświęcić na zabieg. Cena może tez być wyższa, jeśli kosmetyczka będzie musiała zastosować większą ilość lepszych preparatów, czy też droższy, ale bardziej skuteczny peeling do twarzy.