trilli.pl

Blog dla kobiet

jak zdjąć hybrydę
Lifestyle

Jak zdjąć hybrydę i nie zniszczyć przy tym paznokci?

Usuwanie hybrydy z paznokci wydaje się czynnością trudną, dlatego większość Pań decyduje się na wizytę u kosmetyczki, by to ona usunęła hybrydę z paznokci. Wbrew pozorom jednak nie jest to tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Jak zdjąć hybrydę w domu? Jest kilka sposobów. Bez względu na to, który zostanie wybrany, trzeba bardzo uważać, by nie zniszczyć płytki paznokcia i skórek wokół niego. Dobrze też paznokcie po usunięciu hybrydy odżywić, nakładając na nie wysokiej jakości odżywkę.

Jak zdjąć hybrydę wykorzystując aceton lub remover?

Hybrydę można usunąć chemicznie, wykorzystując do tego aceton lub specjalny remover. Nie każdy zmywacz do paznokci na bazie acetonu jednak będzie to tego celu idealny. Warto zaopatrzyć się w zmywacz do hybrydy. Jest o wiele bardziej skuteczny.

Na początku trzeba spiłować warstwę zewnętrzną hybrydy, czyli tak zwany top. Do tego celu przyda się pilniczek o gradacji 100/180. Zmywaczem do hybrydy trzeba nasączyć wcześniej przygotowane waciki, przyłożyć je do paznokci i zabezpieczyć folią aluminiową. Powinny pozostać na paznokciach przynajmniej 15 minut. Potem można przystąpić do usuwania hybrydy. Będzie ona zmiękczona, więc najlepszym sposobem usuwania będzie użycie drewnianych patyczków, którymi zsunie się ją z z paznokci. Zawsze należy ją usuwać od skórek, w stronę końca palców, nie odwrotne. Miejsca, w których hybryda jest jeszcze twarda trzeba dodatkowo zmiękczyć, przykładając wacik ze zmywaczem na kolejne kilka minut. Na koniec resztki lakieru i hybrydy można spiłować, uważając, by nie zniszczyć paznokcia. Na paznokcie zaś trzeba nałożyć odżywkę. Dobrze też użyć olejku do skórek, które były narażone na drażniące działanie zmywacza do hybrydy.

Jak zdjąć hybrydę pilnikiem do paznokci?

Usuwanie hybrydy pilnikiem do paznokci jest – wbrew pozorom – dużo bezpieczniejsze, od usuwania metoda chemiczną. Należy zacząć usuwanie hybrydy od piłowania pilnikiem o niższej gradacji. Aby nie uszkodzić paznokcia, w końcowym etapie piłowania trzeba zmienić pilnika na delikatniejszy o wyższej gradacji. Zawsze trzeba piłować pod kątem, nie zaś prosto, bowiem łatwiej wtedy o uszkodzenie płytki paznokcia. Przy piłowaniu regularnie trzeba też usuwać z paznokci osad z hybrydy, by łatwiej dostrzec płytkę paznokcia. Jeśli w którymś miejscu zacznie się pojawiać, trzeba przerwać w tym miejscu piłowanie, by nie uszkodzić, a czasem wręcz zniszczyć płytki paznokcia. Gdy hybryda będzie już bardzo cienka, można zrezygnować z pilnika i reszki hybrydy usunąć polerką albo blokiem polerskim

Jak zdjąć hybrydę frezarką?

Trzecią metodą usuwania hybrydy jest usuwanie mechaniczne frezarką do paznokci. Jest to metoda bardzo szybka i łatwa do zastosowania, jednak przy usuwaniu hybrydy frezarką trzeba zachować bardzo dużą ostrożność, bowiem łatwo spiłować w ten sposób także płytkę paznokcia. Bez wątpienia będzie odbudowywał się bardzo długo.

Aby usunąć hybrydę z paznokci, nie ma konieczności korzystania z usług kosmetyczki. Samodzielnie w domu także można ją usunąć. Po usunięciu nie można jednak zapominać o nałożeniu odżywki na paznokcie. Bardzo istotne jest też chronienie skórek przy paznokciach przed przypadkowym uszkodzeniem. Jeszcze przed rozpoczęciem usuwania hybrydy, warto skórki natrzeć oliwką, by były miękkie i mniej podatne na uszkodzenie.