trilli.pl

Blog dla kobiet

fryzury na wesele z włosów do ramion
Uroda Zdrowie

Jakie fryzury z włosów do ramion na wesele?

Posiadanie długich włosów ma wiele zalet, a jedną z nich jest to, że można z nich wyczarować piękne fryzury. Noszenie długich pasm na co dzień może nie być do końca wygodne, zwłaszcza gdy nie wie się, jak czesać czy upinać włosy, docenia się je jednak na przykład kiedy zbliża się wesele i wówczas ma się wielkie pole do popisu gdy chodzi o fryzury. A co można zrobić z włosów krótszych, na przykład do ramion?

Mało możliwości? Wcale nie!

Bez względu na to, czy chce się samodzielnie czy na przykład z czyjąś pomocą, wykonać fryzurę weselną w domu, czy u fryzjera, jest do wyboru wiele możliwości. Choć włosy do ramion nie są zbyt długie, wcale nie oznacza to, że nie da się z nich nic zrobić. Najlepsze mogą być różnego rodzaju upięcia, jak koki czy spięte z boku loki, które wciąż są bardzo modne. Warto przy tym wiedzieć, że jeśli włosy są cienkie i jest ich mało, na wesele mogą wyglądać pięknie. Można bowiem na przykład uczesać je w kok, a do środka wpiąć gąbkę fryzjerską, specjalny gadżet służący właśnie do dodawania objętości. Jeśli tylko dobrze połączy się ją z włosami za pomocą szpilek czy spinek, a także zakryje włosami, będzie zupełnie niewidoczna i świetnie będzie udawać grube włosy.
Najlepszym przy tym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie ma się pomysłu na fryzurę lub nie potrafi się jej wykonać, jest odwiedzenie dobrego fryzjera. Specjalista mający duże doświadczenie potrafi nawet z niepozornych pasm wyczarować piękną fryzurę. W dodatku ma doświadczenie z pracą z różnymi włosami, nie tylko długimi. Trzeba jednak wybrać takiego fryzjera, który specjalizuje się w wykonywaniu fryzur i ma do tego zamiłowanie. Przypadkowy może znać tylko standardowe upięcia i może brakować mu kreatywności.
Oczywiście zawsze dobrym wyjściem jest też szukanie inspiracji w internecie. Można znaleźć fryzury na wesele z włosów do ramion wraz z instrukcją wykonania, jak i same zdjęcia. Wystarczy pokazać je dobremu fryzjerowi, a będzie wiedział, jak uzyskać taki sam efekt.

A może rozpuszczone?

Włosy do ramion mają tę ważną zaletę, że, opierając się na ramionach, w małym stopniu tracą objętość. Świetnym rozwiązaniem może być więc nakręcenie ich na wałki czy wymodelowanie na szczotce, co pozwoli nadać im fantastyczną objętość i piękny kształt. Taka fryzura nie potrzebuje nic więcej i jest odpowiednia na wszelkie okazje. Jeśli przy tym włosy są zdrowe, błyszczące i mają ładny kolor, będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż upięcia, które często prezentują się dość sztucznie. Na taką opcję powinny więc też postawić kobiety ceniące sobie naturalny wygląd. Dla urozmaicenia zaś we włosy można wpiąć efektowną spinkę, kwiat (żywy lub sztuczny) czy założyć opaskę, nawet w formie małego, błyszczącego diademu.

Kluczowe przy tym w przypadku takiej fryzury będzie zadbanie o jej trwałość, by włosy nie straciły kształtu i estetycznego wyglądu w czasie energicznych tańców czy po wielu godzinach zabawy. O to jednak zadba dobry lakier. Warto też, w przypadku nakręcania pasm na wałki, trzymać je na włosach tak długo przed imprezą, jak się da.