trilli.pl

Blog dla kobiet

Wózki dla dzieci
Dzieci

Wózki dla dzieci – Możliwość długich spacerów i ciekawego spędzania czasu

     Wózki dla dzieci hurtownia to dość sporny temat wśród rodziców małych i większych pociech. Na naszym rynku można znaleźć wiele ofert, które przedstawiają najróżniejsze modele, które kontrastują między sobą gabarytami, sposobem składania i innymi detalami. Do wyboru mamy ogromną gamę kolorystyczną. Wszystko zależy tak naprawdę od nas. Na jaki wózek się zdecydujemy oraz ile będziemy korzystali z zakupionego produktu. 

     Niektórzy rodzice stawiają na wózki retro inni zaś na tradycyjne gondole. Mamy wiele otwartych dróg jeśli chodzi o spacerówki. Tutaj naprawdę każdy znajdzie idealny sprzęt dla swojego dziecka. Jednymi z takich wózków są wózki sportowe.

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla opiekunów, którzy cenią sobie aktywność fizyczną szczególnie na świeżym powietrzu. Taki wózek daje możliwość ogromnego komfortu, a przede wszystkim odpowiedniej amortyzacji, ale o tym będzie później.

Do jakiego wieku?

     Wózkowi, któremu dziś poświęcimy trochę uwagi jest wózek sportowy Velo 2 od Marko. Dlaczego ten? Dlatego, że przy wyborze owego sprzętu powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na jakość wykonania. Podczas takich aktywności dziecko powinno być całkowicie bezpieczne. Nie powinien mieć miejsca nawet najmniejszy błąd, który mógłby doprowadzić do poważnych obrażeń malucha.

     Jeśli ważysz do około 44kg jeszcze dziś możesz zasiąść w przyczepce jako pasażer. Taki przedział wagowy oferuje producent Marko. Dzieci osiągają taką wagę mniej więcej do 12-13 roku życia, dlatego jeśli zdecydujemy się na taki zakup, będzie nam służył przez wiele lat. 

Do jakiej aktywności fizycznej będzie nam służył?

     Funkcja z jakiej możemy skorzystać przy zakupie modelu wózka Velo 2 to przede wszystkim wielofunkcyjny wózek spacerowy. Co to oznacza? Otóż będziemy mogli go używać jako najzwyklejszą spacerówkę.

Z pewnością będzie nam służył przy długich spacerach. Rączka, za którą będziemy trzymać i prowadzić wózek znajduje się z tyłu, dzięki czemu dziecko będzie mogło patrzeć na to co się dzieje przed nim, a rodzic nie będzie mu przeszkadzał w poznawaniu świata. Jeśli napotkacie na deszcz, pomoże wam zawarta w zestawie specjalna osłona.

     Kolejny sposób to zabieranie dziecka z wózkiem podczas biegania. Podczas tego treningu prowadzimy wózek jak na spacerze. Możemy indywidualnie dopasować wysokość rączki.

Dziecko powinniśmy zapiąć w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Velo 2 posiada hamulce tarczowe w tylnych kołach oraz hamulec ręczny, hamulec postojowy-opatentowany. Jeśli zamierzamy wybrać się na nasz trening po zmroku z pewnością elementy odblaskowe zapewnią lepszą widoczność, jeśli biegamy w pełnym słońcu tkaniny z ochroną UV 50+ zapewnią odpowiednią ochronę przed słońcem.

     A co jeśli chcemy wybrać się na przejażdżkę rowerową? Nie mamy w takim razie żadnych przeszkód. Nasz produkt znakomicie się sprawdzi jako przyczepka i to nawet dla bliźniaków. Przyczepka montowana jest z tyłu naszego pojazdu.

Ergonomiczne, zapewniające wentylację siedzisko gwarantuje doskonałe podparcie dla kręgosłupa Twojego dziecka. Wózek posiada bardzo dobrą amortyzację i odpowiednie zawieszenie, co wpływa na komfort jazdy.

Wózki dla dzieci

Czy to jest bezpieczne?

     Jak najbardziej. Musisz tylko zastosować się do wszystkich zasad. Dziecko musi być zawsze zapięte i nie ma miejsca na jakiekolwiek wyjątki. Zawsze masz dziecko pod okiem i panujesz nad jego zachowaniem, nie ma możliwości ucieczki na np: niebezpieczną jezdnię.

Bezpieczeństwo daje również ochrona przed słońcem, zamontowane elementy odblaskowe, duża dostępność powietrza dzięki możliwości otworzenia okienka z magnetycznym zapięciem lub odkrycie budki

     Producent marko nie zapomniał o bezpiecznym dbaniu o tkaninę. Wiadomo, że przy opiece nad dziećmi czasem różnie bywa i niekoniecznie zdążymy zareagować gdy dziecko wyleje np: picie. Materiały odporne na zabrudzenia i wodę z pewnością rozwiążą Twój problem i nie będziesz martwić się czy plamy znikną. 

A może coś w prezencie?

     Wiele z wózków przedstawia w swojej ofercie tyło tzw. goły sprzęt. Wszystkie akcesorium musimy dokupić we własnym zakresie. Czasem gdy potrzebujemy szybkiego zakupu i nie jest on do końca przemyślany często nie możemy zakupić pasujących materiałów.

Przy tym zakupie nie musisz się o nic martwić. W zestawie dostajesz moskitierę oraz osłonę przeciwdeszczową. Światła odblaskowe z przodu oraz z tyłu oraz dyszel z zaciskiem marki Weber Bike.

     Jeśli jesteś przed zakupem i marzy Ci się idealny wózek, który sprawdzi się przy różnej aktywności fizycznej polecam zapoznać się z opisanym przykładem. Uważam, że warto postawić przede wszystkim na jakość. Każdy posiada jedno życie, a czasem najmniejszy błąd może nam je odebrać. Pamiętajmy, że tutaj liczy się bezpieczeństwo- a to gwarantuje nam producent.