trilli.pl

Blog dla kobiet

ozdoby do łazienki
Porady

Jakie ozdoby do łazienki wybrać?

Urządzanie własnego mieszkania czy domu to idealne zajęcie dla osób, w których drzemią niespożyte pokłady kreatywności. Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów, dekoracji i ozdób, które z łatwością można zaaranżować w dowolnym pomieszczeniu.

Łazienka nie musi być nudna

Dekoracje do łazienki potrafią zmienić to pomieszczenie nie do poznania i stworzyć w niej zupełnie nową estetykę. Nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu, bowiem czasami wystarczy wymienić lustro lub zamontować nowe kinkiety.

Bardzo popularnym rozwiązaniem ostatnich sezonów są ścienne dekoracje w postaci naklejek i fototapet. Nowoczesne produkty wykonane na flizelinie są nie tylko wytrzymałe, ale też pokryte specjalnymi powłokami, które chronią je przed działaniem wilgoci. Fototapeta przeznaczona do łazienkowych wnętrz urozmaici całą stylizację i tchnie w wnętrze nowego ducha. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych wzorów i kolorów, a także pejzaży, kompozycji kwiatowych czy fantazyjnych, geometrycznych wariacji. Chcesz wyposażyć łazienkę w stylowe dodatki? Szybka gotówka z pewnością Ci to umożliwi.

Bibeloty też mają swój urok

Jeśli jesteś posiadaczem łazienki z oknem, masz dodatkowe miejsce w postaci parapetu. Dekoracje na parapet łazienkowy mogą być nie tylko rozmaite, ale możesz je zmieniać w zależności od upodobań czy pory roku. Najczęściej są to kompozycje kwiatowe, efektowne muszle morskie, a także stylowe drobiazgi, takie jak kamienie czy figurki. Jeśli bliski Twemu sercu jest styl orientalny, postaw na posągi bożków, kadzidełka czy świece zapachowe. Idąc w ślad za tropikalnymi aranżacjami, możesz na parapecie postawić figurki egzotycznych ptaków, takich jak tukany, flamingi czy papugi.

W przypadku, gdy w Twojej łazience nie ma źródła światła dziennego, można spróbować rozświetlić ją w nieco inny sposób. Warto wybrać dodatki o lustrzanej powierzchni. Mogą to być nie tylko efektowne lustra, ale też wazony czy meble ze szklanymi wstawkami. Twoje oszczędności są zbyt małe, by wyposażyć łazienkę tak, jak sobie wymarzyłeś? Szybka gotówka pozwoli Ci przybliżyć się do realizacji tego celu.

Ożywiona łazienka

Nieco innym pomysłem na wprowadzenie nieco życia do łazienki jest kupno żywych kwiatów. Gatunki, takie jak paprocie, storczyki czy maranty doskonale odnajdą się nawet w ciemnych przestrzeniach, pozbawionych źródła naturalnego światła dziennego. Naturalne dekoracje łazienkowe wzbogacają mikroklimat we wnętrzu, a dodatkowo jonizują powietrze i dodają pomieszczeniu świeżości.