trilli.pl

Blog dla kobiet

broda stylizacja
Zdrowie

Top 5 najlepszych fryzur i stylizacji brody, które sprawdzą się podczas wakacji

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zatem czas najwyższy pomyśleć o…stylizacji brody. Otóż nie tylko odpowiednio dobrana fryzura jest ważna, ale także broda. Jest wiele różnych rodzajów zarostu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam top 5, co ważne sprawdzą się one nawet podczas upałów, gdyż zapewniają maksymalną wygodę i komfort noszenia, a ponadto, choć trudno w to uwierzyć, chłodzą skórę.

Top 1: zarost typu twardziel i krótka fryzura na jeżyka

Nasza pierwsza propozycja na pewno spodoba się mężczyznom, którzy są zwolennikami surowego stylu, a przy tym preferują wygodę oraz oczywiście chcą dobrze wyglądać. Polecamy im zarost typu twardziel oraz fryzurę na jeżyka. Musicie wiedzieć, aby zapuścić tego typu bródkę, wystarczy tylko zapuścić pełen zarost na całej twarzy, natomiast boki koniecznie przytnijcie, powinny być subtelne i cienkie. Wbrew pozorom uzyskanie takiego efektu nie jest trudne, wystarczy tylko wybrać trymer z funkcją stylera i właściwą nasadką, w tym przypadku polecamy Wam 6 mm. Gdy już wystylizujecie zarost, koniecznie użyjcie kartacza do brody, by go wyczesać, a następnie nałóżcie odrobinę olejku i gotowe! Następnego dnia wystarczy tylko myć zarost mydłem do brody i delikatnie ją nawilżać, a kolejne użycie stylera czeka Was za tydzień.

Top 2: bródka typu Balbo i włosy zaczesane do góry

Nasza kolejna propozycja także spodoba się miłośnikom praktycznego stylu, którzy jednak preferują odrobinę oryginalności. Polecamy Wam zarost Balbo w zestawieniu z fryzurą zaczesaną do góry. Zacznijmy od zarostu. Tego typu zarost jest to broda bez baczków oraz charakterystyczny wąsik, który nie łączy się z brodą. W tym przypadku boki powinny być wygolone, natomiast przy trymowaniu bródki oraz wąsika należy użyć nasadki 4 mm. Jeżeli macie długą brodę, to pamiętajcie, aby wcześniej ją nieco przystrzyc, dzięki temu unikniecie efektu ciągnięcia. Jeżeli chodzi o fryzurę, to tak naprawdę nie wymaga ona wielkiego nakładu sił. Jeżeli Wasze włosy mają średnią długość 2 lub 3 cm, to uzyskanie jej jest banalnie proste. Musicie tylko równo przystrzyc włosy, następnie zaczesać je do góry i aby miały fajny połysk, użyć pomady do włosów. Pamiętajcie, że żel absolutnie się nie sprawdza, gdyż skleja włosy. Aby efekt jeszcze lepiej się trzymał, możecie spryskać włosy lakierem.

Top 3: broda typu trzydniowy zarost i fryzura typu teddy boy

Są mężczyźni, którym zarost rośnie bardzo szybko, ale są i tacy, którzy niestety muszą trochę poczekać, nim zarost im urośnie. Niezależnie do której grupy należycie, w wakacje warto postawić na brodę typu zarost trzydniowy, nawet jeśli będzie Wam wyrastał dwa tygodnie. Wystarczy tylko użyć nakładki trymera – 4 lub 6 mm i równo trymować całość. Gdy i ten etap macie za sobą, to czas delikatnie nawilżyć zarost i gotowe. Czas najwyższy przejść do fryzury. Ta typu teddy boy to oczywiście nic innego jak włosy zaczesane do tyłu i charakterystyczny boczny przedziałek. Jeżeli fryzjer wykona Wam odpowiednie cięcie, to utrzymanie jej będzie bardzo łatwe, gdyż wystarczy tylko odrobina gumy lub pomady.

Top 4: broda typu prawdziwy beardman i fryzura pompadour

Tak właśnie dotarliśmy do naszej czwartej propozycji, która naszym zdaniem jest świetna. Wystarczy tylko zapuścić brodę a la drwal czy beardman, a więc długą i gęstą. Pamiętajcie, aby dobrze się prezentowała, koniecznie wybierzcie kartacze do brody, dzięki którym pozbędziecie się kołtunów i niesfornych włosków. Odrobina olejku nawilżającego także nie zaszkodzi. Do długiej brody można wybrać krótką, ale też długą fryzurę. My polecamy pompadour w wersji XXI wieku. Tutaj grzywa ma przynajmniej 6 cm długości. Trzeba ją podnieść u nasady, najlepiej przy użyciu szczotki i pomóc sobie pomadą o mocnym chwycie, by efekt nie był tylko chwilowy. Taka fryzura wytrzyma nawet silne podmuchy wiatru nad morzem.

Top 5: krótko i na temat – Wiking

Tak właśnie dotarliśmy do 5 propozycji, a więc stylizacji fryzury i brody na Wikinga. Jej utrzymanie jest banalnie proste. Wystarczy tylko na długiej brodzie zapleść warkoczyki, oczywiście pamiętając, aby wcześniej nawilżyć zarost. Możecie także stworzyć charakterystyczne widełki. Na głowie również zaplećcie jeden duży warkocz, natomiast boki powinny być równo wygolone.

Oto naszych 5 propozycji stylizacji fryzur i brody na wakacje. A Wy, na którą się zdecydujecie?