trilli.pl

Blog dla kobiet

olej kokosowy dla noworodka
Kuchnia Zdrowie

Olej kokosowy dla noworodka – właściwości i zastosowanie

Kilka lat temu olej kokosowy szturmem podbijał serca miłośników zdrowego stylu życia. Zupełnie nieznany wcześniej produkt znalazł swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Jest on używany zarówno w kuchni, jak i w we wszelkiego rodzaju kosmetykach domowej roboty. Młode mamy są zachwycone tym, jak uniwersalny jest olej kokosowy dla noworodka. Wiele z nich uważa, że żaden nawet najlepszy kosmetyk, nie jest tak skuteczny, jak olej kokosowy.

Właściwości oleju kokosowego

Olejowi kokosowemu przypisuje się szereg niesamowitych właściwości. Jego zastosowanie jest tak wszechstronne, że można nim zastąpić całe mnóstwo kosmetyków. Oczywiście olej kokosowy może być także przeznaczony do spożycia, ale przyjmując olej kokosowy wewnętrznie, należy zachować umiar. Ogromna ilość tłuszczów nasyconych nie jest zdrowa dla mieszkańców naszego kontynentu. Kokos jest przecież owocem, który nie występuje naturalnie w naszej strefie klimatycznej, dlatego nie jesteśmy genetycznie przystosowani do jego spożywania.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o zewnętrzne zastosowanie oleju kokosowego. Miłośnicy zdrowego stylu życia i naturalnych kosmetyków są zachwyceni jego właściwościami. Z powodzeniem może on zastąpić wszelkiego rodzaju maski i odżywki do włosów. Odpowiednia dawka oleju kokosowego sprawia, że włosy stają się odżywione i błyszczące. Olej kokosowy, dzięki swoim właściwościom nawilżającym, może być także z powodzeniem używany zamiast balsamu. Odnotowano jego lecznicze działanie w przypadku takich schorzeń skórnych jak egzema czy łuszczyca.

Olej kokosowy dla noworodka

Olej kokosowy dla noworodka jest świetną alternatywą dla kosmetyków z drogerii czy apteki. Mamy zaufały mu ze względu na jego łagodność, naturalność i właściwości lecznicze. Ciemieniucha jest przypadłością wielu dzieci tuż po urodzeniu. Olej kokosowy dla noworodka sprawdzi się w tym przypadku znakomicie. Mamy, które dzielą się swoimi doświadczeniami na blogach czy portalach społecznościowych, jednoznacznie stwierdzają, że olej kokosowy pozwolił im skutecznie rozprawić się z problemem, jakim jest ciemieniucha.

Olej kokosowy z całą pewnością może zastąpić wszelkiego rodzaju emulsje do kąpieli. Produkt ten może także z powodzeniem być stosowany w zastępstwie balsamu czy oliwki. Skóra noworodka jest szczególnie wrażliwa na trudne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, mróz, czy zbyt intensywne słońce. Konieczne jest zatem zabezpieczenie skóry malucha odpowiednim kremem. Oczywiście można używać gotowych kosmetyków z apteki czy drogerii, ale mamy noworodków, którym zależy na naturalnej pielęgnacji skóry ich dzieci, serdecznie polecają zastosowanie oleju kokosowego. Produkt ten zawiera bowiem naturalny filtr UV i zapobiega pękaniu skóry.

Olej kokosowy dla noworodka jest w stanie zastąpić większość kosmetyków dla najmłodszych. Może być stosowany na wiele różnych sposób. Niemniej jednak popularność tego produktu sprawiła, że wielu producentów postawiło na zysk, czyli na produkcję masową, a co za tym idzie, obniżenie jakości surowców. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby przed zastosowaniem oleju kokosowego dla noworodków szczegółowo przeczytać etykietę i sprawdzić pochodzenie produktu.