trilli.pl

Blog dla kobiet

kosmetyki
Uroda

Kosmetyki na lato – czy wiesz, co wybrać?

Wreszcie do Polski zawitało upragnione słońce. Możemy cieszyć się piękną pogodą i nadchodzącym latem. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, a nasza skóra łapie pierwsze promienie słońca. To najwyższy czas, aby zaktualizować naszą kosmetyczkę. Przydadzą się nowe produkty, które odpowiednio przygotują naszą skórę na lato, a także zadbają o nią po ekspozycji na słońce. Co musimy koniecznie mieć w swojej letniej kosmetyczce?

Najważniejsze kosmetyki na lato – co wybrać?

Z pewnością myśląc o kosmetykach na lato od razu przychodzi nam na myśl krem z filtrem. To słuszne przeświadczenie, jednak nie do końca. Dlaczego? Ponieważ krem SPF powinien być z nami przez cały rok! Wiele osób o tym nie wie, ale ochrona przed słońcem, szczególnie naszej twarzy, to podstawa codziennej pielęgnacji. Postaw na filtr SPF 50 i nakładaj go pod makijaż lub na krem na dzień. Nawet jeśli słońca nie widać, to wciąż oddziałuje na Twoją cerę i wcale nie jest to korzystne! Dlatego wprowadź do swojej pielęgnacji kosmetyki z wysokim filtrem, aby dłużej wyglądać młodo i pięknie!

Jak zadbać o skórę w lecie?

Lato to czas zaprzestania stosowania mocnych peelingów kwasowych oraz retinolu. Nasza skóra jest teraz mocniej narażona na promieniowanie słoneczne, które w połączeniu z tymi kosmetykami, może mieć opłakane skutki! Dlatego lepiej postawić teraz na peelingi enzymatyczne oraz witaminę C. Nie zaszkodzą one latem, a nasza skóra bardzo się z nimi polubi! Jeśli szukasz idealnego kosmetyku dla siebie, to możesz poczytać różne recenzje na stronie http://kosmetyki-online24.pl. Każda cera jest inna, dlatego czasem trzeba długo szukać, aby znaleźć idealny produkt. Ważne, aby obserwować reakcje skóry i ich nie ignorować! Koniecznie sprawdzaj także, które kosmetyki można ze sobą łączyć, a które mogą wywołać reakcję alergiczną.

Nie tylko twarz – jak pielęgnować ciało latem?

Dużo powiedzieliśmy już o naszej cerze, a przecież trzeba zadbać o całe ciało! Dlatego warto pomyśleć o dogłębnym nawilżeniu po ewentualnym opalaniu. W sezonie na krótkie spodenki i sukienki depilacja jest częstsza, a więc warto jeszcze bardziej pielęgnować skórę. Warto pomyśleć też ewentualnie o kosmetykach ujędrniających czy antycellulitowych, aby przygotować się na odkryte nogi i ciało! Oczywiście każda z nas jest piękna i najważniejsze, aby w pełni się akceptować. Jednak jędrne, zdrowe ciało wcale nie oznacza tysięcy wyrzeczeń! Odpowiednia pielęgnacja i dobór kosmetyków może naprawdę wiele dać.