trilli.pl

Blog dla kobiet

Dziecko

Karuzela do łóżeczka z projektorem – świetny pomysł na jedną z pierwszych zabawek

Karuzele do łóżeczka są dzisiaj bardzo popularnym dodatkiem. To zazwyczaj jedna z pierwszych rzeczy kupowanych zaraz po urządzeniu pokoju dziecięcego lub kącika, w którym będzie spało dziecko w pierwszych miesiącach życia.

Dlaczego karuzela do łóżeczka to dobry pomysł?

Kiedy dziecko przychodzi na świat, zaczyna powoli uczyć się odbierać otoczenie i na nie reagować. A zewsząd bombardują je coraz to nowe doznania, których maluch z biegiem czasu zaczyna być świadomy: zapachy, dźwięki, barwy i kształty, ruch itd.

Rodzice i najbliżsi krewni przyczyniają się do oswajania się dziecka ze światem i nauki właściwych reakcji na bodźce. W tym celu kupują też odpowiednie gadżety i zabawki. Należy do nich m.in. karuzela.

Składa się ona z kilku zabawek, które można wprawić w ruch kolisty. W wielu modelach towarzyszy temu dźwięk lub nawet różne dźwięki, np. pozytywka.

Wraz z biegiem czasu dziecko zaczyna kojarzyć dźwięki karuzeli i wodzić oczami za zabawkami. Dzięki temu rozwijają się zmysły malucha oraz umiejętność kojarzenia dźwięku z jego źródłem.

Karuzela – pierwszy przyjaciel i nauczyciel dziecka

Dodatkowo, dzięki karuzeli można nauczyć dziecko rozpoznawać niektóre zwierzęta, postaci, czy kształty oraz kolory. To już zależy od wzoru zakupionej karuzeli. W tym przypadku nie ma złych wyborów.

Wraz z biegiem czasu dziecko zaczyna rozpoznawać poszczególne elementy karuzeli i sprawia mu to radość. Przyzwyczaja się do tego elementu wystroju i nawet czeka na uruchomienie karuzeli, aby zaobserwować jej ruch i usłyszeć znaną melodyjkę.

Karuzela do łóżeczka z projektorem

Wraz z biegiem czasu zaczęły się pojawiać coraz różniejsze modele karuzel do łóżeczek dziecięcych. Nie różnią się już one tylko zabawkami i melodyjkami, ale też dodatkowymi funkcjami. Świetnym przykładem jest tu karuzela do łóżeczka z projektorem.

Dzięki temu zapewnia ona dziecku dodatkowy bodziec wzrokowy. Projektor rzuca na ściany lub sufit przyjazne wzory, a dziecko wraz z biegiem czasu zaczyna wodzić za nimi oczami.

karuzela łóżeczko

Karuzela nie tylko do łóżeczka, ale także w podróży

Coraz częściej można znaleźć karuzele, które można przypiąć zarówno do łóżeczka, jak i do wózka, kojca czy łóżeczka podróżnego. Dzięki temu może ona towarzyszyć dziecku przez cały czas.

Pomaga to uspokoić dziecko w nowym, nieznanym mu miejscu lub zająć je w czasie podróży. Ciągła obecność takiego stałego elementu sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, co jest bardzo istotne w przypadku tak małych dzieci.

Karuzela stale towarzysząca dziecku pomaga w rozwoju zmysłów oraz reakcji na otoczenie, utrwala to, czego dziecko już się nauczyło i przy okazji umila czas. Element ten ma więc sporo zalet, coraz bardziej docenianych przez rodziców.

Jak wybrać karuzelę na łóżeczko?

Karuzela będzie towarzyszyła dziecku przynajmniej przez kilka miesięcy. Dlatego wyboru trzeba dokonać z rozmysłem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania.

Wprawdzie przez długi czas zabawka pozostanie poza zasięgiem dziecięcych raczek, jednak powinna dać się bezpiecznie zamontować tak, aby nic się nie obluzowało. Istotna jest też jakość użytych materiałów. Nie powinny one pachnieć w nieprzyjemny sposób, bo to sugeruje użycie składników niskiej jakości i niepewnego pochodzenia.

Karuzela do łóżeczka powinna być też opatrzona stosownymi certyfikatami dopuszczającymi ją do użytku. Daje to gwarancję, że zabawka nie stanowi zagrożenia dla dzieci. W drugiej kolejności trzeba zwrócić uwagę na walory estetyczne – zarówno wizualne, jak i dźwiękowe, jako że zmysły dziecka dopiero uczą się odbierać bodźce i nie powinny być atakowane nieprzyjemnymi doznaniami.

Źródło: https://www.tinylove.com/pl_pl/