trilli.pl

Blog dla kobiet

Yves Saint Laurent Black Opium
Uroda

Jak pachnie Yves Saint Laurent Black Opium?

Perfumy Black Opium znane są na całym świecie przede wszystkim z ogromnej trwałości zapachu, niezwykłego połączenia aromatów oraz wyrazistości. Można oczywiście spróbować opisać słowami ten wyjątkowy zapach, ale lepiej przetestować go na własnej skórze! Pozwól sobie na odrobinę luksusu.

Poszczególne nuty w perfumach

Aby zrozumieć dokładniej, co na myśli mają twórcy perfum, należy najpierw zapoznać się z opisem poszczególnych nut. W każdym zapachu występuje tak zwana piramida zapachowa. Pierwsza jest nuta głowy. Jest to pierwsze wrażenie, jakie odczuwamy otwierając flakon perfum. Często to właśnie pierwsze wrażenie sprawia, że wiemy już czy to zapach dla nas, czy niekoniecznie. Powinna być ona delikatna i zachęcająca. Kolejną nutą jest nuta serca, czyli cała głębia perfum. Nuta ta utrzymuje się na skórze do kilku godzin. Tutaj można zostać przy delikatności, ale można też użyć nieco pikantniejszych i mocniejszych zapachów. Ostatnią nutą jest baza. W tym przypadku wybierane są przyprawy, wonie drzew, nuty zielone oraz animalistyczne jak dobrze znane każdemu fanowi perfum piżmo.

Jak pachnie Black Opium?

Perfumy Black Opium to zdecydowanie pozycja ponadczasowa, która doceniana jest od kilku dobrych lat. Ta propozycja zapachowa wydana została w 2014 roku i od tej pory cieszy się niezwykłą popularnością. Jednak jak pachnie Yves Saint Laurent Black Opium? Jest to połączenie pikantnych przypraw i słodkich dodatków. Nuty głowy wyczuwalne w tym zapachu to różowy pieprz, kwiat pomarańczy oraz gruszka. Oznacz to, że po pierwszym rozpyleniu produktu, zachwyci nas delikatna pikanteria pieprzu, słodycz gruszki i orzeźwiające tony pomarańczowe. Nutami, które będą towarzyszyć nam przez dłuższy czas są kawa, jaśmin, gorzki migdał oraz lukrecja. To połączenie zapachowe z pewnością jest mocne i wyjątkowe. Ostry, ale i uzależniający zapach kawy z połączeniu z lukrecją, kwiatem jaśminu i wcześniejszymi nutami głowy tworzy niepowtarzalne połączenie. Nuty bazowe to natomiast niezwykle słodkie drzewo kaszmirowe, wanilia, paczula i cedr. Całość zapachu Black Opium tworzy otoczkę tajemniczości, siły i kobiecości.

Dlaczego warto wybrać wodę perfumowaną?

Trwałość perfum zależy od tego, jakie stężenie olejków eterycznych zawierają w swoim składzie. Najmniej trwałe są zatem wody kolońskie, ponieważ zawierają od 3 do 5 % olejków i woda toaletowa, zawierająca w swoim składzie 5-10% substancji wzmacniających zapach. Powyższe przykłady więc, będą utrzymywać się na skórze stosunkowo krótko, a to wymagać będzie częstszej potrzeby zakupu nowych perfum. Warto więc zainwestować z wodę perfumowaną, która zawiera w swoim składzie aż 10 – 20 % olejków eterycznych. Sprawia to, że ulubiony zapach będzie towarzyszył ci od kilku, do nawet kilkunastu godzin. Jest to wydajna i tańsza alternatywa dla drogich perfum, która jest zdecydowanie najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o kupno zapachów.