trilli.pl

Blog dla kobiet

Różnice między kosmetykami na dzień a kosmetykami na noc
Uroda

Różnice między kosmetykami na dzień a kosmetykami na noc. O niektórych z nich nigdy nie wiedziałaś!

Czy wiesz, że potrzeby Twojej skóry zmieniają się nie tylko z biegiem lat? Są inne również w dzień i w nocy, a jednak wiele osób zupełnie nie zwraca na to uwagi, korzystając z tych samych kosmetyków po wstaniu z łóżka i przed pójściem spać. To błąd. Kremy na noc i na dzień różnią się przecież właśnie po to, by spełnić wszystkie potrzeby skóry.

Konsystencja – różnica widoczna na pierwszy rzut oka

Pierwszą i najlepiej zauważalną różnicą pomiędzy kosmetykami na dzień i na noc jest oczywiście konsystencja. Produkty na dzień tworzone są w sposób, który mają ułatwiać nakładanie kosmetyku, ale także jego wchłanianie się w skórę. Dzięki temu krem na dzień nie zapycha porów, nie pozostawia tłustego filmu i może stanowić bazę pod makijaż. Podobnie jest z kremami pod oczy i na powieki. Gęsty krem i eyeliner nie są zbyt udanym połączeniem. Jednak kosmetyk na dzień już nie przeszkadza w tworzeniu make-upu. Krem na noc charakteryzuje się gęstością, treściwością i pozostaniem na skórze przez znacznie dłuższy czas. Nie bez powodu.

Działanie – to, czego nie widzimy

Głównym zadaniem kremu na dzień jest zapewnienie skórze odpowiedniego stopnia nawilżenia. Tego typu kosmetyki chronią także przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład promieniami słonecznymi. Krem na noc nie musi posiadać filtra UV. Jego zadanie jest jednak dużo ważniejsze. Dzięki swojej gęstej formie umożliwia twórcom kosmetyków stworzenie produktu pełnego, wspierającego funkcje naprawcze skóry. Kremy na noc odżywiają i regenerują skórę, a nie tylko naskórek. Docierają głębiej, dzięki czemu skóra rzeczywiście odpoczywa podczas snu i naprawia się. Noc jest bowiem czasem, w którym możemy czerpać mnóstwo składników z produktów kosmetycznych. Nie musisz wtedy martwić się o wygląd skóry – może być nawet tłusta, z resztkami kremu. Wszystko po to, aby była naprawdę zdrowa. Dzięki temu, gdy obudzisz się rano, potrzebna Ci będzie tylko maskara do podkreślenia rzęs. Twarz bowiem będzie wystarczająco promienna – bez kosmetyków.

Jeśli naprawdę chcesz o siebie zadbać, stosuj pielęgnację na dzień i na noc, uwzględniając różne potrzeby swojej skóry. Szukasz więcej informacji na temat pielęgnacji? Koniecznie zajrzyj na stronę Eveline.pl.