Strona główna1 » Blog2 » Poduszka do karmienia – gadżet przydatny każdej mamie?

Poduszka do karmienia – gadżet przydatny każdej mamie?

Poduszka do karmienia

W niemowlęcej wyprawce są takie elementy, które przydają się zarówno mamie, jak i dziecku. Bez wątpienia należy do nich poduszka do karmienia, po którą wiele kobiet sięga jeszcze na etapie ciąży. Okazuje się, że popularna poduszka rogal ma też inne zastosowania i może Wam towarzyszyć przez wiele miesięcy.

Wyprawkowa lista zdaje się nie mieć końca. Podzielona jest na kilka sekcji — ubranka, zabawki, pielęgnacja, higiena, karmienie. Młode mamy często nie wiedzą, z których produktów można zrezygnować, a które okażą się absolutnie niezastąpione. W tej kwestii warto skorzystać z porad kobiet, mających już macierzyńskie doświadczenie. Wiele z nich wskazuje poduszkę do karmienia jako absolutny niezbędnik zwłaszcza w pierwszych wspólnych tygodniach.
 

Jak używać rogala do karmienia?


Dla każdej świeżo upieczonej mamy trzymanie w ramionach swojego dziecko jest wielkim przeżyciem. Zwłaszcza pierwsze próby usypiania czy karmienia mogą być niezgrabne. Z czasem nabierzesz wprawy i większej pewności w opiece nad maluszkiem. Tymczasem warto wesprzeć się gadżetami, które uprzyjemnią Wam wspólne chwile. Nie wiesz jak używać rogala do karmienia?
  • Podczas karmienia piersią —usiądź wygodnie i ułóż poduszkę do karmienia na swoich kolanach. Zrób to w taki sposób, aby rogal obejmował Cię w pasie. Poduszka do karmienia piersią pozwoli Tobie i Twojemu dziecku wypracować ulubioną pozycję bez odczuwania dyskomfortu.
  • Podczas karmienia butelką — wygodna pozycja w trakcie karmienia butelką jest równie ważna jak w przypadku podawania piersi. Usiądź i połóż sobie na kolanach poduszkę rogal do karmienia. Zadbaj o to, aby dziecko leżało komfortowo i mogło swobodnie ssać smoczek.
Dziecko (zwłaszcza starsze) możesz położyć bezpośrednio na poduszce do karmienia, asekurując je przed sturlaniem się. Noworodka natomiast ułożysz na swojej zgiętej ręce, którą oprzesz na rogalu.
 

Jaka poduszka dla dziecka i mamy?


Jak każdy element wyprawki również rogal nie powinien być wybrany przypadkowo. Szukasz i zastanawiasz się, jaka poduszka dla dziecka będzie najlepsza? Trudno wskazać jednoznacznie. Na pewno sprawdź, czy wybrany produkt posiada wymagane atesty i jest dopuszczony do użytku dla małych dzieci. Ważne jest także, aby materiał, z którego uszyta jest poduszka rogal dla niemowlaka był antyalergiczny, nie powodował alergii i umożliwiał przepływ powietrza. To zapobiegnie potówkom i zmniejszy ryzyko przegrzania maluszka.

Kiedy nie jesteś pewna, jaka poduszka do karmienia sprawdzi się u Ciebie możesz przeczytać opinie innych mam. Poduszka do karmienia według wielu z nich jest niezastąpiona, pomaga zredukować bóle kręgosłupa, ułatwia prawidłowe przystawienie maleństwa i pozwala mamie odpocząć.
 

Poduszka do karmienia piersią i nie tylko


Zacznijmy od tego, że rogal to poduszka do karmienia piersią, ale ma też szereg innych zastosowań. Dzięki temu jest funkcjonalnym produktem, który można wykorzystać na wiele sposobów już na etapie ciąży. Jak używać poduszki do karmienia? Oto trzy pomysły.

1. Spanie w ciąży — poduszka rogal dla niemowlaka będzie dobra także dla przyszłej mamy. Podeprze rosnący brzuszek lub kark, ułatwi zajęcie wygodnej pozycji, abyś mogła wygodnie wypoczywać.

2. Zabawa — z każdym miesiącem Twój maluch będzie coraz bardziej aktywny. Już po kilkunastu tygodniach rożek do karmienia zabezpieczy krawędź łóżka lub otoczy maluszka. Potem będzie pomocny przy wykonywaniu przewrotów i pełzaniu — poduszka rogal to dla niemowlaka prawdziwa przeszkoda do pokonania!

3. Nauka — okazuje się, że rogal to także poduszka dla rocznego dziecka. Kiedy Twój maluch opanuje sztukę samodzielnego siadania, początkowo asekuracja bardzo mu się przyda. W kolejnych etapach rozwoju wykorzysta ją do podpory przy wstawaniu lub innych wesołych zabaw.

poduszka rogal do karmienia

 


Rogale do karmienia – jak je wybrać?


Każda mama ma swoją odpowiedź na pytanie, jaka poduszka do karmienia będzie najlepsza. Kiedy dopiero stoisz przed wyborem tego produktu zwróć uwagę na kilka aspektów:
  • twardość — zbyt miękka poduszka do karmienia piersią spowoduje, że ręce nie znajdą stabilnej podpory, a raczej będą zapadały się. Wybierz produkt o optymalnej twardości i elastyczności, który nie odkształci się w wyniku intensywnego użytkowania.
  • rodzaj materiału — wspomniane już tkaniny atestowane, bezpieczne dla dziecka i mamy. Najczęściej rogale do karmienia szyte są z bawełny, a niejednokrotnie stanowią połączenie bawełny z minky.
  • wielkość i kształt — okrężna poduszka do karmienia powinna dobrze przylegać do ciała mamy. Oprócz typowego kształtu rogala dostępne są też modele w wersji XL, a nawet regulowane i wielofunkcyjne poduszki dla bliźniąt.
Dobrze, kiedy poduszka do karmienia ma ściąganą poszewkę. Znacznie ułatwia to utrzymanie produktu w czystości, zwłaszcza na początku, kiedy dziecko może sporo ulewać. Opcja prania w pralce znacznie usprawni usuwanie zabrudzeń. Podczas zakupu zwróć też uwagę na design. Na rynku dostępnych jest setki modeli poduszek dla rocznego dziecka, noworodka i dla mamy. Możesz wybrać klasyczne pastelowe kolory, jak również ciekawe kolorowe wzornictwo, które na pewno przykuje wzrok malucha ciekawego świata.
Komentarze (0)

Data dodania: 27-11-2018
Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcejRozumiem