trilli.pl

Blog dla kobiet

klocki
Porady

Jakie klocki są najlepsze do przedszkola?

Zakup wyposażenia do przedszkola lub produktów, które Twoje dziecko mogłoby zabrać ze sobą na cały nie jest taki prosty. Dobre drewniane klocki edukacyjne są zawsze dobrym pomysłem, gdyż nadają się do użytkowania zarówno przez małe dzieci, jak i te nieco większe, które nie wymagają ciągłego nadzoru przez osoby dorosłe. Sprawdź, jakie klocki edukacyjne dla przedszkoli są najlepsze, ile kosztują i gdzie możesz je kupić!

Klocki edukacyjne dla przedszkoli, czyli jakie?

Dobre klocki dla przedszkolaka to przede wszystkim takie, które pozwalają rozwijać zdolności motoryczne oraz intelektualne dzieci. W przedszkolu dzieci uczą się integracji ze sobą – w dużej mierze poprzez zabawę. Głównie z tego względu warto inwestować w jak najlepsze klocki – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i materiału wykonania. Idealne klocki edukacyjne dla przedszkoli to takie, które są:

  • bezpieczne w użytkowaniu,
  • dostępne w różnych stopniach skomplikowania,
  • wykonane z należytą starannością,
  • umożliwiające wspomaganie nauczania np. poznawania liter, cyfr i prostych działań matematycznych.

 

Popularne drewniane klocki edukacyjne nadające się do przedszkola to takie, które zawierają na sobie namalowane cyfry i litery, a także umożliwiają ich układanie w wielu konfiguracjach. Dzięki temu dzieci w przedszkolu będą maksymalnie zadowolone z klocków, a dodatkowo poprzez zabawę nauczą się wielu praktycznych rzeczy.

Klocki edukacyjne dla przedszkoli mogą być także wykonane z tworzyw sztucznych. Tutaj dostępne są zabawki w formie puzzli, klocków magnetycznych oraz takich przypominających wyglądem zwierzęta. Takie zabawki są przeznaczone raczej dla młodszych dzieci w wieku przedszkolnym. Dla tzw. starszaków zestaw klocków, który ma nawet ponad 100-200 elementów będzie ciekawym wyzwaniem, choć tutaj lepiej sprawdzą się drewniane klocki edukacyjne wspomagające np. naukę liczenia. Najpopularniejsze modele klocków do przedszkola to:

  • klocki konstrukcyjne np. z tworzywa sztucznego lub drewna,
  • klocki magnetyczne,
  • gumowe klocki dla najmłodszych.

 

Warto zaznaczyć, że najlepsze klocki edukacyjne dla przedszkoli powinny być jak najbardziej kolorowe oraz intuicyjne w układaniu. Dzięki temu dzieci będą chętnie się bawić klockami, a to pozwoli im na szybszy rozwój – nawet bez większego udziału opiekunki w przedszkolu.

Drewniane klocki edukacyjne – ile mogą kosztować?

Ceny zakupu klocków edukacyjnych do przedszkoli mogą być różne. Wiele zależy od tego, dla jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone. Klocki edukacyjne dla przedszkoli dla dzieci nieco młodszych są tańsze i kosztują średnio do kilkudziesięciu złotych za opakowanie. Klocki, które uaktywniają zdolności myślowe i poznawcze dziecka oraz wspomagają naukę pisania i liczenia są nieco droższe, ale ich ceny nie przekraczają średnio 200 złotych.

Podsumowując, klocki dla przedszkolaka to np. klocki Plus Plus Mini, klocki magnetyczne Smartmax, klocki Clics, klocki Lego Duplo oraz klocki Mega Blocks. Przed ostatecznym zakupem klocków dla przedszkolaka, warto wziąć pod uwagę renomę producenta oraz sposób ich wykorzystania w praktyce.