Strona główna1 » Blog2 » Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?

Data dodania: 20-05-2019

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać

Ochraniacze do łóżeczka to funkcjonalne dodatki, które chronią zdrowie i życie maluszków. Dzięki nim rodzice mogą w spokoju przesypiać całe noce bez zmartwień o ich bezpieczeństwo. Jeśli Twój niemowlak z łatwością przemieszcza się z boku na bok, potrafi chwytać przedmioty to warto zaopatrzyć się w tego typu akcesoria. Ochraniacz do łóżeczka to także estetyczny pomysł na ozdobienie łóżeczka, w którym nasz maluch na co dzień spędza większość czasu.
 

Czym są ochraniacze na łóżeczko?


Ochraniacze na łóżeczko dziecięce to materiałowe akcesoria, dodawane w komplecie razem z pościelą. Produkowane są z miękkiego materiału w kształcie prostokąta. Ich zadaniem jest ochrona maluszka przed uderzaniem się o szczebelki, a także możliwością zaklinowania się kończyn pomiędzy nimi. W ofercie sklepów z artykułami dziecięcymi znajdziemy te prostokątne akcesoria w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością dopasujemy wybrany model do wystroju dziecięcej sypialni. Ochraniacze na łóżeczko o wysokim kontraście polecane są już od pierwszych chwil życia naszego maleństwa. Pomagają najmłodszym w rozwijaniu narządu wzroku, a także stymulowaniu koordynacji ruchowo-wzrokowej. W tym celu sprawdzą się najlepiej ochraniacze na łóżeczko w kolorze czerwonym oraz czarno-białym.
 

Ochraniacz do łóżeczka czy potrzebny czy szkodliwy?


Ochraniacz na łóżeczko to dodatek, który bez wątpienia znajdzie zastosowanie w łóżeczkach nieco starszych dzieci. Niemowlęta w czasie snu nie są jeszcze tak ruchliwe, nie wiercą się i często pozostają w podobnej pozycji, w jakiej zostały ułożone przez rodziców. Z wiekiem zaczynają się, jednak coraz więcej ruszać oraz turlać. W takich sytuacjach ochraniacz na łóżeczko sprawdzi się najlepiej. Miękkie wykonanie ochraniaczy to skuteczna ochrona zdrowia najmłodszych przed niebezpiecznymi uderzeniami w twarde elementy łóżeczka. Ochraniacze pozwalają również uchronić dziecko przed zaklinowaniem się jego główki lub kończyn pomiędzy szczebelkami. Rodzice korzystający z ochraniaczy na łóżeczko muszą być bardzo wyczuleni. Maluchy w czasie snu potrafią nieświadomie włożyć rękę za materiał i tym samym odplątać go. W efekcie tkanina może spaść dziecku na głowę, co w konsekwencji może doprowadzić do jego uduszenia.
 

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?


Materiał
Ochraniacz na łóżeczko powinien być miękki, ciepły, a także niepodatny na odkształcenia. W innym razie straci swoją przydatność. Takie cechy posiadają ochraniacze wykonane z gąbki lub waty. Dobrze, aby zewnętrzny materiał ochraniacza był gładki i miękki, dzięki czemu nie będzie wprawiać malucha w dyskomfort. W ofercie sklepu Trilli znajdziemy ochraniacze do łóżeczka posiadające zamek błyskawiczny. Zastosowanie tej funkcji ułatwia pranie oraz pozwala na dostosowanie poszewki przy wykorzystaniu samego wkładu. Wkład stanowią trzy poduchy wykonane z antyalergicznej włókniny silikonowej.

Długość
W sprzedaży akcesoriów dziecięcych dostępne są dwa rodzaje ochraniaczy. Dłuższy typ zabezpiecza całe łóżeczko dziecięce, z kolei krótszy tylko jego połowę. Wybór konkretnego modelu zależy zatem od etapu życia na jakim jest nasze dziecko i oceny jego ruchliwości. Na letnie dni polecane są ochraniacze krótkie, gdyż te dłuższe mogą sprawiać, że wewnątrz łóżeczka będzie dość duszno. Modele dłuższe polecane są szczególnie w okresie zimy.
 

Ochraniacz do łóżeczka wymiary:


W sprzedaży znajdziemy ochraniacze, które będą pasować do łóżeczek o wymiarach 70x140 cm oraz 60x120 cm oraz 30x180 cm.

Wzór
To bardzo ważny element ochraniaczy, który wpływa na wystrój pokoju dziecięcego, jak i na same dziecko. Rodzice dziecka muszą mieć pewność, że motyw ochraniacza nie będzie wzbudzać w nim strachu i niepokoju. Małe dzieci spędzają w łóżeczku na co dzień bardzo dużo czasu, dlatego trzeba zadbać o to, aby czuły się w nim bezpiecznie i komfortowo.

Wiązanie
Typ wiązania ochraniacza na łóżeczko ma bardzo duże znaczenie, dlatego nieodpowiedni materiał i słabe mocowanie może być źródłem wielu wypadków. Dzieci w czasie snu wiercą się i dlatego nieświadomie rozwiązują sznurki ochraniaczy. Aby tego uniknąć, należy wybrać ochraniacz z materiału, którego rozwiązanie będzie stanowić dla dziecka nie lada wyzwanie. Rodzice muszą pamiętać, aby za każdym razem sprawdzać mocowanie ochraniacza, dzięki czemu będą mieli pewność, że jest solidnie zamontowany.

Kształt
W sklepach z artykułami dziecięcymi możemy znaleźć szeroką gamę ochraniaczy do łóżeczka w różnych kształtach. Produkty te mogą tworzyć prostokątne panele, które rodzice mogą przywiązać do szczebelek łóżeczka. Dużą popularnością cieszą się pojedyncze panele przypominające podusie o wizerunku zwierząt, postaci z ulubionych bajek i innych motywów. Z kolei modułowe ochraniacze do łóżeczka składają się z kilku elementów. Zdarza się, że jest to często zestaw kilku poduszek, które po połączeniu tworzą cały ochraniacz. Ich główną zaletą jest uniwersalność, gdyż mogą być wykorzystywane do posłania łóżka dla starszych dzieci.

Ochraniacze do łóżeczka polecane są dla rodziców, którzy sprawują opiekę nad bardzo ruchliwym niemowlakiem. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie łóżeczka przed możliwością zaklinowania się jego kończyn pomiędzy szczebelkami. To także skuteczna ochrona przed urazami, których może doznać na skutek uderzenia w obramowanie mebla. Do obowiązków świeżo upieczonych rodziców należy dokładny montaż tego dodatku oraz stała kontrola jego mocowania.
Komentarze (0)
Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcejRozumiem