trilli.pl

Blog dla kobiet

chusteczki odświeżające do twarzy
Uroda

Jak działają chusteczki odświeżające do twarzy?

Chusteczki odświeżające to coraz popularniejsze akcesorium do pielęgnacji urody. Sięgamy po nie przede wszystkim w okresie letnim, ale tak naprawdę sprawdzą się przez cały rok. Do czego można je wykorzystać, a także, przy jakim typie cery je stosować?

Czym są chusteczki odświeżające do twarzy?

Chusteczki odświeżające to prosty gadżet, który zmieści się do każdej torebki i kosmetyczki. Przypominają one chusteczki nawilżające dla niemowląt. Oznacza to, że są niewielkimi, zamoczonymi kawałkami delikatnej tkaniny. Materiał nasączony jest preparatami higienicznymi, a w przypadku chusteczek marki Kiko Milano również substancjami delikatnie peelingującymi cerę.

Przy jakiej cerze używać chusteczki odświeżające?

W dostępne na perfumeria.pl/collections/strefa-marki-kiko-milano chusteczki odświeżające Kiko Milano zaopatrzyć może się każda kobieta – bez względu na wiek, a także typ skóry. Specjaliści polecają jednak je przede wszystkim osobom borykającym się z trądzikiem. Wynika to z tego, że jednym z objawów tego schorzenia jest nadmierne wytworzenie przez skórę sebum. Jego namiar sprawia, że gromadzi się ono w porach i tworzy nieestetyczne zaskórniki i wypryski. Łój z twarzy usunąć można korzystając z kosmetyków takich jak pianki i żele myjące. W ciągu dnia trudno jednak z nich korzystać, dlatego doskonałą alternatywą dla nich są chusteczki. Umożliwiają one szybkie przemycie skóry, odświeżenie jej, usunięcie nadmiaru łoju, oczyszczenie porów.

chusteczki odświeżające

Czy stosowanie chusteczek odświeżających jest bezpieczne?

Chusteczki odświeżające do twarzy sprawdzają się w wielu sytuacjach – będą niezastąpione podczas podróży, po treningu, basenie czy w upalne dni. Wiele osób obawia się jednak ich używania, myśląc, że zaszkodzą one skórze. Czy tak faktycznie jest? Dermatolodzy są zgodni, że chusteczki korzystnie wpływają na urodę. Ważne jednak, żeby nawilżające chusteczki do twarzy były nasączone naturalnymi i bezpiecznymi substancjami. Dobrym wyborem będą te z aloesem, rumiankiem i penthenolem, unikać należy natomiast tych z alkoholem.

chusteczki

Dermatolodzy podkreślają, że pozytywna rola chusteczek odświeżających polega na tym, że pozwalają pozbyć się nadmiaru łoju, zapobiegają zapychaniu się porów i rozwojowi trądziku. Co więcej, usuwają kurz i zabrudzenia, które przez cały dzień osadzają się na cerze. Regularne przemywanie nimi twarzy może więc pomóc w walce z zaskórnikami wypryskami. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze chusteczki nie zastąpią pełnego demakijażu i pielęgnacji kremem oraz serum. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.