Strona główna1 » Blog2 » Czym przykryć dziecko podczas upałów?

Czym przykryć dziecko podczas upałów?

                                                  alt   

Pierwsze ciepłe dni już za nami... Wielu rodziców zastanawia się jak zmienić wyposażenie wózeczka maluszka tak, aby było mu ciepło i komfortowo. W tym temacie najważniejszą zasadą jest nieprzegrzewanie dziecka, bo zbyt grube ubranko czy ilość kocyków, którymi przykrywamy nasze pociechy mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Pediatrzy i położne przypominają, że już w drugim miesiącu życia niemowlę potrafi samodzielnie regulować swoją temperaturę ciała, ponieważ w jego mózgu zakończył się już proces dojrzewania ośrodka termoregulacji.  W związku z tym w ciepłe, letnie dni przykrywamy dziecko jedną warstwą przykrycia. Może być to cieńszy kocyk, u nas dostępny również w zestawach z  płaską podusią do wózeczka.


alt       alt        altWarto też zaopatrzyć się w prześcieradełko, na którym maluch leżąc nie będzie się dodatkowo pocił. Nasza marka oferuje je w pięknych pastelowych kolorach dla chłopców i dziewczynek wyłącznie z polskich materiałów w składzie 100% bawełna.

alt               alt


Kiedy jednak na dworze panuje upał wystarczy jak śpiące dziecko przykryjemy pieluszką tetrową lub bambusową, która pozwoli skórze oddychać.
W tym temacie można też poszaleć, gdyż obecnie dostępne wzory są nie tylko praktyczne, ale i modne, od miętowych gwiazdek po koralowe flamingi. Dziecku będzie pod taką pieluszką przyjemniej,  gdyż podczas snu temperatura ciała się obniża. Gdy maluszek nie śpi może leżeć bez przykrycia.

alt                      alt


W nocy natomiast, podczas bardzo upalnych dni, polecamy rozwiązania, które stosują mieszkańcy południowej Europy. Wyjmujemy wypełnienie i przykrywamy dziecko tylko poszewką. Materiały, które stosujemy to czysta bawełna bez żadnych domieszek, więc przyjemnie otuli, ale nie przegrzeje. Dodatkowo, można wybrać jakiś letni motyw pościeli, np. Kolekcję Marine czy żółte Sikory.

                                                                            alt

                                                                            alt

                                               alt
                                                                                      


Wszystkie produkty dostępne na www.trilli.pl
Komentarze (0)

Data dodania: 22-06-2016
Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcejRozumiem