trilli.pl

Blog dla kobiet

Lifestyle

Czy warto wybrać plecak zamiast torebki?

Torebki uchodzą za atrybut kobiet od wielu lat. Coraz więcej pań zamiast nich wybiera jednak stylowe i wygodne plecaki. Prezentują się świetnie w zestawieniu z codziennymi outfitami, są też świetnym rozwiązaniem w sytuacjach, w których torebka byłaby niepraktyczna – np. podczas wyprawy w góry. Kiedy warto zastąpić torebkę plecakiem?

Plecaki w codziennych stylizacjach

Plecaki damskie nie kojarzą się już jedynie ze szkołą czy turystyką. Sprawdzą się w połączeniu z luźnymi, casualowymi ciuchami, np. jeansami czy dresami. Jeśli są wykonane z elegancko wyglądających materiałów, będą świetnym wyborem do sukienki czy spódnicy. Mogą uzupełniać stylizacje boho, smart casual czy sportowe. Podczas niezobowiązujących, codziennych wyjść sprawdzą się m.in. plecaki słomkowe, wiklinowe oraz te z ekoskóry. Tego typu akcesoria mają za zadanie pomieścić najpotrzebniejsze przedmioty i stanowić stylowy dodatek do ubrań. Pełnią więc taką samą funkcję jak torebka, a dodatkowo ich noszenie jest korzystniejsze dla kręgosłupa.

Plecaki sportowe i miejskie

Niektóre sytuacje wymagają zabrania większego ekwipunku. Wyprawa w góry, całodniowa wycieczka czy biwak nie są dobrymi okazjami do pochwalenia się nową torebką. Z pomocą przychodzą plecaki damskie o dużej pojemności, które pomieszczą prowiant, zapas wody, ubrania na zmianę i wszystkie niezbędne akcesoria. Tego typu produkty nie muszą być brzydkie – obecnie dostępne są plecaki w różnych kolorach i wzorach. Jeśli mają posłużyć do dźwigania większego ciężaru, warto wybrać model z pasem biodrowym odciążającym plecy. Atutem tego typu plecaków jest to, że cechują się zarówno dużymi pojemnościami, jak i kompaktowymi rozmiarami. Są znacznie mniejsze niż te przeznaczone dla mężczyzn. Każda pani powinna wybrać produkt dostosowany nie tylko do jej potrzeb, ale też możliwości. Jeśli planuje tylko jednodniową wycieczkę, może sięgnąć po lekki plecak bez stelaża. Tego typu modele posiadają jedną lub kilka komór, kieszenie oraz przegrody, w których spokojnie zmieszczą się niezbędne przedmioty. Plecaki o pojemności 30-50 l sprawdzą się podczas kilkudniowego trekkingu, natomiast jeszcze większe posłużą doświadczonym poszukiwaczkom przygód. Duże modele muszą posiadać regulowany system nośny, wytrzymały pas biodrowy i kilka przegród. Warto pamiętać także o plecakach miejskich, które można zabrać ze sobą na zwiedzanie nowego miasta. Mają mniejsze rozmiary niż plecaki sportowe, lecz pomieszczą niezbędne przedmioty, takie jak portfel, prowiant, wodę czy aparat fotograficzny. To bardziej uniwersalna opcja niż torebka.

Plecak damski – alternatywa dla torebki

Torebki nie są jedynymi akcesoriami, do których panie mogą spakować niezbędne przedmioty. W codziennych stylizacjach coraz częściej pojawiają się stylowe i komfortowe w noszeniu plecaki. Podczas większych podróży czy trekkingu przydadzą się te wykonane z solidnych materiałów, które pomieszczą większy ekwipunek. Plecak warto też zabrać ze sobą na weekendowy wypad w nowe miejsce.